W Wielkim Poście zabierzemy Was do Amazonii. Pokażemy Wam wioski ukryte w gęstwinach lasach deszczowych i miasteczka, do których dotrzeć można tylko drogą wodną. Zobaczycie rdzawo-czerwoną ziemię, bujne rośliny o najbardziej intensywnym odcieniu zieleni, domy kryte strzechą i łódki wystrugane z pnia drzewa. Wkroczycie z nami w świat Indian, którzy czasem bywa tajemniczy i mroczny, a czasem zupełnie zwyczajny, przepełniony rutynowymi czynnościami. Poczujecie zapach przygotowanego przez szamanów naparu ayahuasca, który wprowadza w rytualny trans.

Odczarujemy dla Was europejskie postrzeganie Indian, wrzucające do jednego worka wszystkich tych ludzi o specyficznych rysach twarzy, kruczoczarnych włosach, płaskich nosach i oczach w kształcie migdałków. Pokażemy Wam różnorodność zwyczajów, tradycji i rytuałów poszczególnych plemion. Spróbujemy przekazać Wam ich mądrość, która płynie z miłości i wielkiego szacunku do Matki Ziemi i wynika ze stylu życia zgodnego z rytmem natury.

Przybliżymy Wam rzeczywistość misyjną w miejscu, gdzie kobiety piorą w rzece, dzieci pływają w kałuży wyżłobionej przez deszcz zenitalny, a mężczyźni piją zrobione z przeżutych liści juki masato. Spróbujemy opowiedzieć, jak pracujący tam misjonarze tłumaczą wiarę katolicką w kontekście wierzeń lokalnych. Wytłumaczymy, w jaki sposób katoliccy księża i siostry zakonne sprawili, że biały człowiek w dżungli jest znów mile widziany. Nakreślimy trudną sytuację wielu plemion będącą pokłosiem brutalnego kolonializmu.

Zawitamy w Brazylii, Peru, Argentynie i Paragwaju. Odwiedzimy misjonarzy i misjonarki, którzy razem z ludnością tubylczą dzielą ich trudy i niedogodności. Podpatrzymy, jak to jest, kiedy większość swojego życia spędza się wśród Indian, z dala od cywilizacji i kultury Zachodu.