NIKT NIE MOŻE BYĆ OBOJĘTNYM WOBEC KRZYWD, BIEDY, CIERPIENIA. NIESIENIE DOBRA TO ODWAGA DO REZYGNACJI Z WŁASNYCH POTRZEB, PRZECIWSTAWIENIA SIĘ KRZYWDZICIELOWI, POMOCY NIEZNAJOMEMU NA ULICY. JEDNĄ Z OSÓB, KTÓRA ODWAŻYŁA SIĘ BYĆ DOBRA JEST KS. PAWEŁ KOCIOŁEK. OD 9 LAT PRACUJE W BANGLADESZU. KS. PAWEŁ POMAGA LUDZIOM NAJBIEDNIEJSZYM Z BIEDNYCH. NAJTRUDNIEJSZA JEST SYTUACJA MIESZKAŃCÓW WIOSEK.

Odważ się być dobrym to projekt realizowany z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który ogłosił papież Franciszek. Jest to wspólna akcja Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Postanowiliśmy pomóc najbiedniejszym Bengalczykom z wiosek i przypomnieć, że każdy z nas jest wezwany do czynienia dobra. W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież napisał, że każdy z nas jest misją w świecie. Twoja pomoc może zmienić życie konkretnych osób. Pomóżmy dzieciom i chorym z bengalskich wiosek, a także osobom, które spotykamy na co dzień.

 SPOT KAMPANII

145011 zł
cel 71904 zł

830
wspierających

POZNAJ RZECZYWISTOŚĆ BANGLADESZU!

Będziemy opowiadać o Bangladeszu i życiu jego mieszkańców. Przeniesiemy się do salezjańskich placówek misyjnych. Pokażemy dobro, które dzieje się dzięki Waszemu wsparciu. Najtrudniejsza jest sytuacja mieszkańców wiosek. Nie mają dostępu do służby zdrowia, bo nie ma lekarza czy pielęgniarki, nie funkcjonuje przychodnia zdrowia. Nie ma też szkół. Domy budowane są z gliny, często nie ma prądu.

CoDziennik Kociołka

Ksiądz Paweł Kociołek jest jedynym w Bangladeszu misjonarzem z Polski. W październiku zaprasza wszystkich na swoją misję. Będziemy publikować dziennik ks. Pawła, prowadzony specjalnie na ten czas.

DZIECIOM

Ok. 60 % dzieci mieszkających na wsi nie uczęszcza do szkoły ze względu na zbyt dużą odległość oraz brak funduszy – chcemy dla dzieci z najuboższych wiosek w okolicy miejscowości Joypurhat pokryć koszty ich edukacji!

CHORYM

Najubożsi mieszkańcy wiosek bengalskich nie są w stanie pokryć kosztów opieki medycznej w przypadku problemów zdrowotnych – chcemy zapewnić chorym możliwość leczenia.

ZACHWYCENI WIARĄ

Na misji, mimo biedy i problemów, życie nabiera jasnych barw. Człowiek uczy się patrzyć sercem. Poznaj ludzi, którzy zachwycili się Bogiem.

DOKUMENTY KOŚCIELNE

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Okazją do tego była setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego “Maximum Illud”.

Codzienne rozważania

Podczas Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zachęcamy Cię do codziennej modlitwy i refleksji nad kluczowymi elementami “Maximum Illud”, listu apostolskiego napisanego przez papieża Benedykta XV. Są one uzupełnione o późniejsze dokumenty Kościoła, nauczanie papieża Franciszka i przemyślenia salezjanów. To broszura przygotowana z myślą o całej rodzinie salezjańskiej, jednak może korzystać z niej każdy, kto chce pogłębić duchowość misyjną. Szczegółowe informacje znajdują się we WSTĘPIE. Rozważania na poszczególne dni znajdziesz niżej.

ZAPRASZAMY NA WYDARZENIA!

Będziemy opowiadać o Bangladeszu, o pracy ks. Pawła Kociołka, o projekcie, którym chcemy pomóc mieszkańcom wiosek wokół Joypurhat.

POMÓŻ NAM W PROMOCJI KAMPANII „ODWAŻ SIĘ BYĆ DOBRYM”

Opublikuj artykuł na stronie internetowej, udostępnij grafikę lub spot w mediach społecznościowych.