Dzieci pracują w fabrykach, zakładach, na polu. Szyją ubrania, robią klapki, pilnują zwierząt. Wiele z nich nie chodzi do szkoły. Muszą pracować, żeby jeść. Bangladesz to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Możemy im pomóc. Zapraszamy do udziału w akcji Boso z misją #7steps z okazji Tygodnia Misyjnego.

W Joypurhat, w Bangladeszu, pracuje ks. Paweł Kociołek, salezjanin. Powstaje tam Szkoła Podstawowa im. ks. Bosko. Nie ma jeszcze odpowiedniego budynku, zajęcia odbywają się w prowizorycznych salach. Obecnie do szkoły uczęszcza 150 ubogich dzieci. Brakuje im wszystkiego. Dlatego rozpoczynamy kampanię BOSO Z MISJĄ #7steps. Pragniemy przybliżyć los dzieci, które przez brak funduszy, mundurków i butów nie mogą chodzić do szkoły. Zapraszamy do przejścia i nagrania siedmiu kroków, następnie udostępnienia nagranego filmu w mediach społecznościowych z podpisem „#7steps” oraz do wsparcia materialnego Projektu 514. Odważne osoby zachęcamy do ściągnięcia butów. Wiele dzieci w krajach misyjnych chodzi na boso. Buty są luksusem. Zbliż się do świata tych dzieci i doceń to co masz.

Twoje 7 kroków to 7 rzeczy potrzebnych dziecku do nauki: ubranie, buty, plecak, zeszyt, ołówek, podręcznik, jedzenie

88700 zł
cel 55000 zł

401
wspierających

Poznaj sytuację dzieci z Bangladeszu

Ty też włącz się w akcję!

Materiały edukacyjne

W czasie Tygodnia Misyjnego zachęcamy do przybliżenia uczniom świata misji. Nauczycieli, wychowawców i katechetów zapraszamy do pobrania gotowych scenariuszy lekcji. Lekcje dotyczą misji oraz sytuacji dzieci w Bangladeszu.

ZDJĘCIA I PREZENTACJA