W WIELKIM POŚCIE 2023 PRZYBLIŻYMY WAM
SYTUACJĘ DZIECI W BOLIWII
I ZORGANIZUJEMY DLA NICH WSPARCIE

 

Na ulicach 3,5-milionowego miasta Santa Cruz przebywa bardzo duża liczba bezdomnych dzieci i młodzieży. Wielu z nich doświadczyło przemocy, porzucenia, byli wykorzystani seksualnie lub zmuszani do żebrania. Śpią pod mostami czy w kanałach ściekowych. Wpadają w nałogi.

Salezjanie starają się im pomóc. Razem z wychowawcami i wolontariuszami odwiedzają ich na ulicach. W miarę możliwości zanoszą im jedzenie i starają się zapewnić pomoc medyczną, w tym detoks. Dla części z nich udało im się stworzyć domy, w których łącznie przebywa 200 dzieci i młodzieży.

101567 zł
cel 100000 zł

471
wspierających

PROJEKT 732

KOMU POMOŻEMY?

DZIECIOM ULICY

Dziewczynkom i chłopcom mieszkającym na ulicach Santa Cruz, śpiącym w kanałach ściekowych i pod mostami. Wsparciem obejmiemy też chłopców w ośrodku salezjańskim, wychodzących z uzależniania.

DLACZEGO?

CHORUJĄ I GŁODUJĄ

Przeżyli dramat porzucenia, przemocy, wykorzystania seksualnego. Rodzice wyrzucili ich z domu, bo założyli nową rodzinę, dzieci zamieszkały na ulicy. Inne są zmuszane do żebrania i pracy, a nawet prostytucji. Nie chodzą do szkoły i wpadają w nałogi. Gdy chorują, nie mają lekarstw.

JAK POMOŻEMY?

KUPIMY JEDZENIE I LEKI

Salezjanie wspierają grupę ponad 150 dzieci ulicy. Codziennie wychowawcy, lekarz lub pielęgniarka wychodzą na ulicę i docierają do nich z pomocą. Zebrane środki przekażemy im, aby zapewnili dzieciom posiłki i potrzebne leki.

LISTY Z BOLIWII
W Santa Cruz pracuje ks. Andrzej Borowiec, który od lat wyciąga dzieci z ulicy. W salezjańskich ośrodkach zapewnia im edukację i nowy dom. Dzieciom, które zostają na ulicy, razem z pracownikami i wolontariuszami, dostarcza jedzenie, leki i daje uwagę.
Tutaj będziemy publikować listy od naszego misjonarza.
CODZIENNOŚĆ W BOLIWII