41228 zł
cel 100000 zł

208
wspierających

Jedzenie i leki dla bezdomnych dzieci w Santa Cruz

 

Zapewnijmy dziewczętom i chłopcom mieszkającym na ulicach Santa Cruz jedzenie i pomoc medyczną! Wsparciem obejmiemy też chłopców z ośrodka salezjańskiego, wychodzących z uzależniania.

Na ulicach 3,5-milionowego miasta Santa Cruz przebywa bardzo duża liczba dzieci i młodzieży. Każda historia to osobny dramat. W domach doświadczyli przemocy, wykorzystywania seksualnego, nękania i odrzucenia. Rodzice, znajdując nowych partnerów, porzucają swoje dzieci. Inne są wysyłane na ulicę, żeby przynosiły do domu pieniądze. Zmuszane są do żebrania, drobnych prac lub świadczenia usług seksualnych. Są wyrzucone lub same uciekają z domów. Śpią pod mostami czy w kanałach ściekowych. Często zaczynają brać narkotyki i pić alkohol. Dziewczynki szybko zachodzą w ciąże i nie otrzymują wsparcia. Salezjanie starają się im pomóc. Codziennie wychowawcy i wolontariusze wychodzą do dzieci ulicy. W miarę możliwości zanoszą im jedzenie i starają się zapewnić pomoc medyczną, w tym detoks. Dla nich powstał ośrodek „Techo Pinardzi” (Chatka Pinardiego), w którym mieszka 20 chłopców, wychodzących z różnych nałogów.

Salezjanie w Santa Cruz prowadzą „Projekt ks. Bosko”, w ramach, którego istnieją cztery ośrodki młodzieżowe, pięć szkół, w tym jedna szkoła specjalna i trzy przedszkola. Szczególną opieką otaczają opuszczone i zaniedbane dzieci oraz sieroty. W ośrodkach przebywa przeszło 200 dzieci. Kolejne 150 dzieci mieszkających na ulicach otrzymuje regularne wsparcie. Chcemy wesprzeć działania salezjanów, aby mogli pomagać najmłodszym i najbiedniejszym.

Pomóż dziewczynkom i chłopcom, którzy mimo młodego wieku, przeżyli wiele tragedii. Pozbawieni opieki i domu, żyją na ulicach, poszukując codziennie jedzenia. Wielu z nich choruje, ale nie mogą iść do lekarza, dlatego tak pilnie potrzebne są leki i pieniądza na opiekę medyczną.

Za projekt odpowiada ks. Andrzej Borowiec SDB

 

Możesz pomóc dokonując wpłat na konto 50 1020 1169 0000 8702 0009 6032 z dopiskiem Projekt 732.