Wielki Post 2019

krucyfiks AchuarW Wielkim Poście zabierzemy Was do Amazonii. Odwiedzimy misjonarzy i misjonarki, którzy razem z ludnością tubylczą dzielą ich trudy i niedogodności. Zajrzymy do kaplicy w sercu dżungli, gdzie wielkopostne krzyże zrobione są z liści bananowca, a ukrzyżowany Chrystus na obrazie ma twarz Indianina.
Pokażemy Wam wioski ukryte w gęstwinach lasach deszczowych i miasteczka, do których dotrzeć można tylko drogą wodną. Zobaczycie rdzawo-czerwoną ziemię, bujne rośliny o najbardziej intensywnym odcieniu zieleni, domy kryte strzechą i łódki wystrugane z pnia drzewa.
Zawitamy w Brazylii, Peru, Argentynie i Paragwaju. Przybliżymy Wam rzeczywistość misyjną w miejscu, gdzie kobiety piorą w rzece, a mężczyźni piją zrobione z przeżutych liści juki masato. Spróbujemy opowiedzieć, jak pracujący tam misjonarze tłumaczą wiarę katolicką w kontekście wierzeń lokalnych.

 

 

Amazońskie refleksje

Pomóż dzieciom z San Lorenzo w Peru!

San Lorenzo to placówka misyjna położona nad rzeką del Marañón, która jest jednym z dorzeczy Amazonii. Okoliczne wioski zamieszkują Indianie z plemion Achuar, Wampis, Kandozi, Awajún i Chapra. Dzieci i młodzież żyją w trudnych warunkach, bez dostępu do edukacji i opieki medycznej.
Dołącz do programu Adopcja na Odległość!

Misyjne drogi krzyżowe