NIEDOŻYWIONE DZIECI, PRZEDSZKOLAKI,
MATKI CHORE NA AIDS,
SAMOTNE I OPUSZCZONE OSOBY STARSZE
CZEKAJĄ NA TWOJĄ POMOC!
DOŁĄCZ DO AKCJI NA WIELKI POST 2020!

 

Żeby uratować życie, nie zawsze potrzebne są lekarstwa i skomplikowane zabiegi. Wystarczy jedzenie. Tak jest w Dilla. Etiopczycy uczucie głodu znają bardzo dobrze. Staramy się pomagać najbardziej potrzebującym. W ramach pomocy wielkopostnej chcemy zapewnić przedszkolakom codzienny posiłek przez cały rok. Poza tym dostarczyć do przychodni prowadzonej przez siostry salezjanki odżywcze jedzenie dla niedożywionych dzieci, osób starszych i matek chorych na AIDS.

90954 zł
cel 50000 zł

510
wspierających

KOMU POMAGAMY

NIEDOŻYWIONYM DZIECIOM

Aby miały szansę na rozwój i spełnienie marzeń. Dla niektórych dzieci jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest bułeczka. Nie rosną tak szybko jak inne. Innym sygnałem niedożywienia jest czerwonawy kolor włosów. Chcemy zapewnić tym dzieciom wartościowy posiłek.

KOBIETOM W CIĄŻY

To często one są pozostawione i muszą radzić sobie same. Niedożywiona kobieta, która spodziewa się dziecka ma bardzo małe szanse na urodzenie zdrowego i silnego noworodka.

MATKOM CHORYM NA AIDS

Aby mogły dłużej żyć i wychować swoje dzieci. Chorzy, którzy dobrze się odżywiają i mają dostęp do lekarstw żyją nawet 20 lat dłużej. Te kobiety będą mogły opiekować się swoimi dziećmi. Nie pozwólmy, by w Dilla było coraz więcej sierot.

STARSZYM I SAMOTNYM

Bo o nich nikt inny nie zadba. Opiekujemy się grupą osób opuszczonych. Staramy się zadbać o ich samopoczucie i zdrowie. Przede wszystkim nie pozwalamy, by umierali z głodu.

CO JEST POTRZEBNE
null

WSPIERAJ

Jednym z najpoważniejszych problemów w Etiopii jest głód. Z powodu klęsk żywiołowych, walk o władzę lub ziemię, kraj niejednokrotnie dotykała klęska głodu.

POZNAJ CODZIENNOŚĆ W DILLA
Chcemy przybliżyć Wam życie w Dilla. Opowiedzieć historie naszych podopiecznych. Opisać ich codzienność, problemy, z jakimi się zmagają, radości, jakie przeżywają. Zabrać Was do etiopskich domów. W każdym tygodniu Wielkiego Postu zapraszamy Was do poznania kolejnych historii.
ETIOPSKIE ZAPISKI
W Dilla pracuje s. Helena Kamińska, której marzeniem jest nakarmienie niedożywionych dzieci, pomoc opuszczonym i chorym. Tutaj będziemy publikować dziennik naszej misjonarki.