90954 zł
cel 50000 zł

510
wspierających

Dożywianie dzieci, matek chorych na AIDS i osób starszych z Dilla

Brakuje środków na zakup jedzenia dla niemowląt i dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Zapewnijmy posiłek potrzebującym. Wspieraj Projekt 607!

Siostry salezjanki prowadzą na misji w Dilla przedszkole, przychodnię, piekarnię i organizują pomoc doraźną. W dwóch przedszkolach jest około 600 dzieci, które codziennie otrzymują posiłek. Niestety ze względu na ograniczone możliwości dzieci otrzymują zazwyczaj bułkę wypiekaną na placówce, herbatę lub sok. Często jest to jedyny posiłek w ciągu dnia dla tych dzieci. Na misji działa przychodnia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy i przyjść na szczepienia przeciwko wściekliźnie. Siostry pomagają kobietom w ciąży, chorym na AIDS i osobom starszym, otrzymują oni jedzenie i potrzebne lekarstwa.

Wiele dzieci, które przychodzą na placówkę misyjną jest niedożywionych. Siostry starają się pomagać zapewnić im jedzenie. Jednak problemów w Dilla jest znacznie więcej. Mieszkańcy zmagają się z problemem bezpańskich psów. Ludzie umierają, jeśli po ugryzieniu przez wściekłego psa nie zaczną przyjmować szczepionki. Aż 40% społeczeństwa jest zarażona wirusem HIV lub choruje na AIDS. Chorują również na tyfus i malarię. Dużym problemem jest brak czystej wody do picia. Mieszkańców nie stać na doprowadzenie wody do domów. Mogą kupować wodę w zbiornikach lub przynosić ją z rzeki, która jest bardzo zanieczyszczona.

W ramach Projektu 607 chcemy zapewnić dzieciom śniadanie w przedszkolu, posiłki dla kobiet w ciąży, chorych na AIDS i osób starszych. Kupimy fafę, mąkę bogatą w witaminy i minerały, mleko dla niemowląt, drożdże i inne półprodukty do chleba, herbatę, cukier i olej. Potrzebny jest również paliwo, żeby dostarczyć potrzebne jedzenie do potrzebujących, którzy mieszkają z dala od placówki.

Wspólnie z nami możesz dołączyć do akcji. Wspieraj z nami Projekt 607!

 

Odpowiedzialna za projekt jest s. Helena Kamińska FMA