Wysłaliśmy pomoc do kolejnych placówek

W tym tygodniu dzięki Waszemu wsparciu kolejne 3 placówki otrzymały pomoc w ramach akcji COVID19 – POMOC. Przekazaliśmy 27 517,20 zł, po 2000 euro dla placówek:
Luanda w Angoli

Maria Domalewska przekazane środki przeznaczy na pomoc ludziom z ubogiej dzielnicy, którzy mieszkają w blaszanych domkach. W szkole sióstr uczy się kilku uczniów, więc znają one dobrze trudną sytuację rodzin. Kupią produkty podstawowe i suche, których nie trzeba trzymać w lodówkach, będzie to olej, fasola, mąka kukurydziana, ryż, makaron i cukier. Do tego siostry kupią mydło i środki dezynfekujące. W ramach pomocy kontynuować będą dożywianie pracowników, którzy przychodzą bez śniadania. Otrzymują oni dwa posiłki dziennie.

Pointe Noire w Republice Konga

Mimo zniesienia obostrzeń ludzie dalej przychodzą do sióstr i prośby o pomoc nie ustają, szczególnie o jedzenie. Sytuacja dalej jest bardzo ciężka. Przekazane środki s. Lucie Cargoni przeznaczy na dalszą pomoc dziewczynkom i rodzinom z sierocińca, młodzieży i nauczycieli z placówki misyjnej.

Ułan Bator w Mongolii

Brat Krzysztof Gniazdowski dzięki Waszej pomocy kupi jedzenie dla 100 rodzin. Przekaże im m.in. ryż, mąkę i oliwę, a także zapewni im środki higieny. Salezjanie mimo zakazów nie pozostawili najbiedniejszych parafian i organizowali dla nich pomoc. Przekazane środki pozwolą im na kontynuowanie wsparcia najbiedniejszym.

To już 30 placówek otrzymało pomoc na łączną kwotę 274 572 złote.

Akcja trwa. W ramach kampanii „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” zebraliśmy 312 040 zł. Zebrane środki przekazujemy do placówek misyjnych. W ten sposób chcemy, jak najszybciej dotrzeć z pomocą do osób, które najbardziej ucierpiały z powody wprowadzonych obostrzeń z powodu pandemii.

Ogromnie dziękujemy Wam za dotychczasową pomoc! Prosimy o dalsze wspieranie i udostępnianie informacji o kampanii.

 

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/