Dzięki Waszemu wsparciu pomoc dotarła do Namibii. W ramach kampanii COVID19 – POMOC przekazaliśmy 2 000 euro do Rundu.

Od razu po otrzymaniu pieniędzy ks. Louis Malama kupił żywność dla dzieci i zamówił maseczki. Salezjanie przygotowali również paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin. Pomoc ukierunkowana była na akcję dożywiania dzieci, które na co dzień żyją w bardzo biednych warunkach. Jedzenie było gotowane i rozdawane dzieciom przez trzy tygodnie. Z tą pomocą docierano trzy razy w tygodniu.

Za 21 643,19 dolarów namibijskich  (NAD) kupiono żywność dla dzieci, a 11 976,12 NAD przeznaczono na przygotowanie paczek żywnościowych. Bawełniane maski na twarz kosztowały 4 559,07 NAD. Łącznie wydano 38 178,38 NAD.

Ten projekt został zrealizowany w odpowiednim czasie i osiągnął wyznaczony cel. Dlatego chciałbym bardzo podziękować Dobrodziejom za ich hojność i miły gest. Bardzo dziękuję za pomoc – napisał w raporcie ks. Louis Malama.

Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie. Pomagamy dalej! Więcej o sytuacji w krajach misyjnych i udzielanej pomocy w ramach kampanii COVID19 – POMOC znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/