Nasza pomoc nadal jest potrzebna

Placówki misyjne w DR Konga, Ugandzie i innych krajach czekają na naszą pomoc. W ramach kampanii „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” zebraliśmy 246 353 zł.

 

Już do 24 placówek misyjnych przekazaliśmy 219 537,60 zł. Dziękujemy za Wasze wsparcie! Do przygotowania kolejnej przesyłki środków brakuje pełnej sumy, liczymy na Waszą pomoc.

Salezjanie w Ugandzie proszą o pomoc w zakupie mąki kukurydzianej, ryżu i fasoli dla dzieci, które/ dla rodzin, których dzieci należą do programu Adopcji na Odległość.

Ksiądz Piotra z DR Konga informuje:
Mieszkańcom Mokambo brakuje mydła, płynów dezynfekujących, środków czystości, maseczek itp. Chciałoby się niektóre z tych dóbr mieć na stałe przy szkółkach wioskowych, w szkołach i kaplicach, gdzie nie ma wody bieżącej, a wyraz „higiena” pisany jest bardzo małymi literami. Misja nie ma wiele zapasów. Pomocy żywnościowej możemy udzielać jedynie doraźnie.

Pomóc można przekazując darowiznę -> misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/ ale także udostępniając informacje o kampanii COVID19 – POMOC. Liczy się każda wpłata. Pragniemy dalej docierać z pomocą do kolejnych ludzi.