Kolejne 5 placówek otrzymało Waszą pomoc

Dzięki Waszej pomocy w tym tygodniu wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 5 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 45 562 zł, po 2 000 euro dla placówek:
Namugongo w Ugandzie

Ksiądz Elie Nyandwi prosił o wsparcie dla uczniów i najbardziej potrzebujących rodzin. W większości przypadków brakuje im podstawowych środków, takich jak żywność. Salezjanie już prowadzą akcję pomocy, jednak potrzeb jest bardzo dużo. Przesłane wsparcie będzie przeznaczone na dożywianie i zakup najpilniejszych środków.

Kazembe w Zambii

Ksiądz Norbet Lesa przekazane środki przeznaczy na pomoc dzieciom i rodzinom, które otrzymują wsparcie w ramach Adopcji na Odległość oraz podopiecznym oratorium. W Kazembe wiele osób pozostało bez pracy, brakuje im środków na zakup jedzenia.

Sarh w Czadzie

W Czadzie ludzie żyją bardzo biednie, a wprowadzone obostrzenia doprowadziły do jeszcze gorszej sytuacji. Ksiądz Florent Papin chce wesprzeć najbiedniejszych mieszkańców Sahr i uczniów.

Lusaka w Zambii

Przekazane środki przeznaczone zostaną na wsparcie placówki w Lusace. Brat Walter Thyrniang zakupi środki ochrony dla salezjanów, pracowników, młodzieży i gości. Zostanie przygotowane również wsparcie w przypadku stwierdzonych zakażenia Covid-19. Część wsparcia przeznaczona będzie na zakup jedzenia.

Tbilisi w Gruzji

Siostra Małgorzata Pietruszczak zakupi jedzenie i lekarstwa dla osób samotnych, starszych i chorych. Siostry salezjanki pomagają kilku najbiedniejszym rodzinom oraz studentom, którzy przyjeżdżają do stolicy na egzaminy.

To już 40 placówek otrzymało pomoc na łączną kwotę 365 696 złotych.

Akcja trwa. W ramach kampanii „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” zebraliśmy 420 308 zł. Na bieżąco odpowiadamy na konkretne potrzeby i przekazujemy pomoc najszybciej jak to możliwe.

Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie. Pomagamy dalej! Wspieraj i udostępniaj informacje o kampanii.

 

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/