Kolejne 3 placówki otrzymały Waszą pomoc

Dzięki Waszej pomocy 24 czerwca wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 3 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 27 517,20 zł, po 2000 euro dla placówek:
Kamuli w Ugandzie

Z powodu wprowadzonych obostrzeń ludziom mieszkającym na wioskach brakuje jedzenia. Salezjanie uzyskali pozwolenie na przemieszczanie się i dostarczają im żywność. Ksiądz Philip Gbao przekazane pieniądze przeznaczy na pomoc dla dzieci objętych Adopcją na Odległość, które teraz nie otrzymują jedzenia w szkole. Ksiądz kupi mąkę kukurydzianą, ryż i fasolę.

Mińsk na Białorusi

Salezjanie za przesłane fundusze zapewnią potrzebującym środki do dezynfekcji i wsparcie psychologa. Salezjanie chcą również otworzyć telefoniczne centrum wsparcia i konsultacji.

Mokambo w DR Konga

Ksiądz Piotr Paziński informuje nas, że mieszkańcy Mokambo i okolicznych wiosek nie mają mydła, płynów dezynfekujących, maseczek. Jeszcze większym problemem dla wielu rodzin jest brak jedzenia i możliwości powrotu do prac dorywczych, które zapewniały im utrzymanie. Na misji nie ma wiele zapasów. Ksiądz Piotr przesłaną pomoc przeznaczy na doraźną pomoc dla ubogich.

To już 27 placówek otrzymało pomoc na łączną kwotę 247 054,80 zł.

Akcja trwa. W ciągu 76 dni trwania kampanii „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” zebraliśmy 249 352 zł. Zebrane środki przekazujemy, jak najszybciej do misjonarzy, którzy proszą o pomoc i wsparcie osób, które dotkliwie odczuwają skutki pandemii.

Ogromnie dziękujemy Wam za dotychczasową pomoc i prosimy o dalsze wspieranie oraz udostępnianie informacji o kampanii.

 

 

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/