55856 zł
cel 49728 zł

217
wspierających

 Dożywianie dzieci z Hawany na Kubie

Zapewnijmy jedzenie dla 70 najbardziej potrzebujących dzieci w Guanabacoa na peryferiach Hawany. Siostry salezjanki po raz kolejny zostały poproszone o pomoc w dożywianiu trzech grup dzieci. Te dziewczęta i chłopcy pochodzą z bardzo biednych rodzin i przez bardzo skromne jedzenie, mają niedobory witamin i mikroelementów, a także samej masy ciała.

Siostry otrzymują minimalne wsparcie od rodziców tych dzieci i od czasu do czasu od spółdzielni, jednak nie pokrywa to nawet części wydatków.

Bardzo wiele rodzin dopiero po godzinie 19.00 przygotowuje najpożywniejszy posiłek w ciągu dnia. Zwykle składa się z talerza smażonego lub żółtego ryżu lub congrí (czarna fasola zmieszana z ryżem), z jajkiem, hot-dogiem, lokalną kiełbasą, czasami z kawałkiem wieprzowiny lub kurczaka. W ciągu dnia jedzą przekąski takie jak ciasta oraz piją koktajle, soki i napoje. Nazywają to „Zabawiaj głód”. Rodzice przeważnie pracują, ale wynagrodzenie i miesięczny przydział jedzenia na kartki nie wystarcza na zapewnienie pożywnego i różnorodnego jedzenia. Dziadkowie lub krewni, którzy opiekują się dziećmi i nie mają pracy, muszą utrzymać się tylko z tego, co dostają. A miesięczny przydział jedzenie na kartki jest bardzo skromny.

Od dawna sytuacja na Kubie jest bardzo ciężka, a przez ostatnie wydarzenia i wstrzymanie ruchu turystycznego jest jeszcze gorzej. Na wsiach sytuacja jest jeszcze gorsza – w domach brakuje wody, toalet. W rodzinach wielodzietnych dzieci muszą wymieniać się między sobą jedną parą butów.

W ramach Projektu 618 chce pomóc dzieciom i zapewnić im jedzenie. I Ty możesz pomóc. Dołącz do nas. Udostępnij i wspieraj informację o projekcie.

Za projekt odpowiada siostra Henryka Milczarek FMA