Wysłaliśmy pomoc do kolejnych placówek misyjnych

Dzięki Waszej pomocy w tym tygodniu wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 5 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 45 562 zł, po 2 000 euro dla placówek:
Port-Berge na Madagaskarze

Siostra Krystyna Soszyńska otrzymane środki przeznaczy na funkcjonowanie placówki i bieżącą pomoc. To nowa placówka sióstr salezjanek. Pod koniec stycznia przez miasto przeszedł cyklon. Teraz z każdym dniem zwiększa się liczb zakażonych Covid-19. Malgasze są w ogromnej potrzebie.

San Lorenzo w Peru

Ksiądz Józef Kamza dostarcza jedzenie dla potrzebujących w San Lorenzo i okolicach. Od początku pandemii pomaga potrzebującym. Ciągle potrzebne jest wsparcie i środki na zakup żywności. Sytuacja w Puszczy Amazońskiej jest bardzo trudna.

Lusaka w Zambii

Ksiądz Chris Kunda prosi o wsparcie młodzieży, która zgłosiła się do udzielania pomocy innym. Chce zorganizować dla nich szkolenie, żeby mogli pomagać i docierać do swoich rówieśników. Nałożony „lockdown” to dla młodych ludzi zmaganie się z nową i trudną rzeczywistością.

Ashaiman w Ghanie

Przekazane środki przeznaczone zostaną na wsparcie internatu i szkoły salezjańskie. Pomoc otrzyma 60 uczniów. Ksiądz Krzysztof Niżniak chce zapewnić młodzieży podstawowe jedzenie i środki dezynfekujące. Kupi ryż, olej, makarony, cukier, cebulę, przyprawy, gari.

Lungi w Sierra Leone

Wspólnota w Lungi i pracownicy potrzebują wsparcia na zakup podstawowych środków spożywczych: ryżu, oleju, makaronu, cukru, gari, cebuli i przypraw. Obecnie parafia i dwie szkoły są zamknięte. Placówka potrzebuje pomocy.

To już 35 placówek otrzymało pomoc na łączną kwotę 320 134 złotych.

Akcja trwa. W ramach kampanii „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” zebraliśmy 386 319 zł. Chcemy na bieżąco odpowiadać na konkretne potrzeby, więc wsparcie przekazujemy, jak najszybciej.

Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie. Pomagamy dalej! Wspieraj i udostępniaj informacje o kampanii.

 

 

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/