Wysłaliśmy pomoc do kolejnych 5 placówek

Dzięki Waszej pomocy 18 maja wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 5 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 45 562 zł, po 2 000 euro dla placówek:
Callao w Peru 

Ksiądz Piotr Dąbrowski przekazane środki wykorzysta na dalsze funkcjonowanie jadłodajni i pomoc dla parafian. Zakupi jedzenie i opłaci rachunki, żeby dalej wspierać potrzebujących oraz zapewniać im posiłek. Po pojawieniu się koronawirusa salezjanie nie przestali pomagać dzieciom, zwłaszcza w jadalniach i oratoriach Puerto Nuevo, Frigorífico i przy parafii. Potrzebują wsparcia na te działania.

San Lorenzo w Peru

Ksiądz Józef Kamza prosi o wsparcie dożywiania ludzi w San Lorenzo. Od prawie 9 tygodni w mieście obowiązuje całkowita kwarantanna. Po stwierdzeniu pierwszego zakażenia ponad połowa Indian uciekła do lasów. Salezjanie pomagają rodzinom, które pozostały bez jakiejkolwiek pomocy. Przede wszystkim zapewniają im jedzenie.

Kalkuta w Indiach

Ks. Mathew George za przekazane środki zakupi jedzenie w ramach udzielanej pomocy w slumsach. Salezjanie od początku pandemii codziennie dostarczają ugotowany posiłek 300 rodzinom ze slumsów w Kapali Bagan w Tangara. 450 rodzin, które żyją na wysypisku śmieci w slumsach Belgachia Baghar w Howrah oraz 3 900 rodzin z różnych regionów, otrzymuje raz w tygodniu żywność.

Korosteszów na Ukrainie

Ksiądz Michał Wocial chce zapewnić środki dezynfekcyjne i ochronne dla księży, sióstr, pracowników i parafian salezjańskich placówek na Ukrainie. Potrzeba 56 l płynów do dezynfekcji, 12 250 masek i 2 500 rękawiczek. Pomocą chce również objąć biedne rodziny, emerytów i rencistów.

Betafo na Madagaskarze

Ksiądz Ryszard Szczygielski kupi ryż i środki higieny dla najbiedniejszych parafian. Środki dezynfekujące będą produkowane w laboratorium, które należy do salezjanów. Potrzeba wsparcia w zakupieniu niezbędnych substancji i materiałów. Własna produkcja zmniejszy koszty, więc będzie można dotrzeć z pomocą do większej liczby potrzebujących.

To już 18 placówek otrzymało pomoc na łączną kwotę 164 503,20 zł.

W ciągu 40 dni trwania kampanii „COVID19– POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” zebraliśmy 198 935 zł. Bardzo dziękujemy Wam za pomoc i prosimy o dalsze udostępnianie informacji o kampanii. Razem możemy pomóc najuboższym, których wprowadzone ograniczenia i pandemia dotykają najbardziej.

Akcja trwa!

 

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/