Wasza pomoc dotarła do kolejnych 3 placówek

Dzięki Waszej pomocy 8 czerwca wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 3 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 27 517,20 zł, po 2 000 euro dla placówek:
Chartum w Sudanie

Siostra Teresa Roszkowska przekazane wsparcie przeznaczy na bieżącą pomoc dla najuboższych. W okresie pandemii siostry salezjanki rozdają żywność i zapewniają środki na zakup węgla. Młode matki otrzymują mleko i cukier. Wiele rodzin cierpi głód, bo wszystko z dnia na dzień jest coraz droższe. Największy problem jest z chlebem, którego nie można kupić lub jest bardzo drogi, a ludzie nie mają pieniędzy.

Dungalpitiya w Sri Lance

Salezjanie pomagają ubogim, rozdają żywność, maseczki i środki dezynfekujące. Misjonarze stworzyli listę 500 rodzin w 16 regionach, którym zapewniają wsparcie. Starają się również dostosowywać centra kultury na miejsca, w których ludzie mogą odbywać kwarantannę. Ksiądz Kalaparthy Prasad otrzymaną pomoc przeznaczy na kontynuowanie tych działań.

Rukago w Burundi

Ksiądz Benjamin Gahungu przekazane środki finansowe przeznaczy na pomoc dla 100 najbardziej potrzebujących rodzin. Planuje kupić 1000 kg ryżu, 1000 kg fasoli i sól, a także środki czystości i wiadra oraz zbiorniki na wodę. W Burundi od wielu miesięcy jest niespokojnie, a pojawienie się koronawirusa jeszcze bardziej zaostrzyło sytuację. W kraju jest tylko jedno laboratorium i wykonuje się bardzo mało testów.

.

To już 24 placówki otrzymały pomoc na łączną kwotę 219 537,60 zł.

Akcja trwa. Nadal w wielu krajach ludzie ciepią z powodu pandemii i wprowadzonych ograniczeń. Wirus dotknął ludzi na całym świecie, ale nie wszyscy mają takie same szanse na walkę. Ludzie czekają na pomoc. Brakuje jedzenia, lekarstw, środków higienicznych. Dołącz do kampanii „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie”. Zebrane środki przekazujemy, jak najszybciej do misjonarzy, którzy pomagają na miejscu najbiedniejszym, dotkliwie odczuwającym skutki pandemii.

Bardzo dziękujemy Wam za dotychczasową pomoc i prosimy o dalsze wspieranie oraz udostępnianie informacji o kampanii.

 

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/