Drodzy Dobrodzieje,

już od trzech tygodni pracują niektóre szkoły wyższe, klasy szóste szkoły średniej (końcowe przed szkołą pomaturalną lub uniwersytetem), otwarte zostały też centra szkolenia zawodowego. Od poniedziałku 29 czerwca 2020 wszystkie inne instytucje edukacyjne Tanzanii mają być również otwarte. Ministerstwo Zdrowia zaleciło nam stosować maseczki, zachować bezpieczną odległość i myć ręce tak często jak to możliwe. Od czasu do czasu urzędnicy przychodzą do szkoły, aby sprawdzić, czy przestrzegamy ich dyrektyw.

Z łaski Bożej wszyscy nasi studenci są zdrowi. Dzięki Waszej wielkiej pomocy, którą ostatnio otrzymaliśmy, codziennie w południe wydajemy posiłek każdemu uczniowi. Dla wielu to jedyne jedzenie w ciągu całego dnia. Są za to wdzięczni Bogu i Darczyńcom ośrodka misyjnego w Polsce. Ostatnio więcej studentów przyjeżdża też do szkoły w soboty do pracy wolontariackiej. Zapewne motywuje ich właśnie posiłek, który jesteśmy w stanie wydawać tylko dlatego, że napłynęła pomoc z Polski.

Wielu ludzi straciło pracę i jest w rozpaczliwej potrzebie. Garstce rodzin pomagamy finansowo w wydatkach na jedzenie i lekarstwa. Niech Bóg błogosławi i nagradza wszystkich Dobroczyńców, którzy składają ofiary w tym trudnym czasie pandemii.

Tylko rząd ma prawo udzielać informacji na temat Covid-19. Pozwólcie więc, że nie podam konkretów, abyśmy nie zostali oskarżeni o łamanie dyrektyw rządowych. Zasadniczo ludzie używają imbiru, pieprzu, limonki jako naturalnych środków budowania odporności i jako środek zapobiegawczy. W niektórych parafiach ilość pogrzebów znacznie zwiększyła się, ale nikt nie mówi z jakiego powodu. Jak dotąd Bóg naszej misji błogosławi. Pozwólcie, że na tym zakończę. Z całego serca Wam błogosławię.

ks. Luke Mulayinkal
Dar es Salaam, Tanzania

Więcej o sytuacji w krajach misyjnych i udzielanej pomocy w ramach kampanii COVID19 – POMOC znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/