Salezjanie w Indiach nie przestają pomagać mieszkańcom slumsów.

W dalszym ciągu dostarczają ugotowane posiłki dla rodzin ze slumsów w Kapali Bagan w Tangara i żywność dla rodzin, które żyją na wysypisku śmieci w slumsach Belgachia Baghar w Howrah i w różnych innych regionach. W tym tygodniu dzięki Waszej pomocy wysłaliśmy środki finansowe na wsparcie dożywiania dla ludzie ze slumsów. Ks. Mathew George zakupi jedzenie w ramach tej akcji.

W Indiach sytuacja jest nadal bardzo trudna. Oficjalnie potwierdzono 66 863 przypadki zarażenia, w tym 3 599 osób zmarło (dane z 22 maja). Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że Indie to jeden z najbardziej zaludnionych krajów świata. Znaczna część społeczeństwa żyje w ubóstwie. Trudno jest zachować dystans społeczny i przestrzegać higieny, szczególnie w slumsach.

Trudną sytuację, pogorszył dodatkowo cyklon. W tym tygodniu przez Kalkutę przeszedł potężny cyklon Amphan. Według danych przekazanych przez rząd z powodu cyklonu zginęło 15 osób. Zalało wiele ulic i domów, powyrywało drzewa, zerwało linie elektryczne, większość miasta została odcięta od prądu. Od czwartku trwa usuwanie szkód. Pojawienie się cyklonu jeszcze bardziej utrudni życie w Kalkucie, szczególnie w slumsach.

O sytuacji napisał ks. Mathew George:

„W slumsach Kapali Bagan ludzie stracili dachy w swoich domach. Na szczęście mamy zapasy dobrej jakości plastikowego pokrycia przeznaczonego dla tanich domów. Dziękuję Wam bardzo za hojną darowiznę. Otrzymaliśmy ją w bardzo krytycznym momencie dla wielu ludzi. Robimy wszystko, aby pomóc biednym i potrzebującym. Trwają naprawy domów w slumsach.  Gotowane jedzenie jest dystrybuowane codziennie. Dzisiaj był 58 dzień dystrybucji.”

Publikujemy zdjęcia, które otrzymaliśmy z akcji dożywiania w slumsach i po przejściu cyklonu.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/