Szczęść Boże,

raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Wielkie BÓG ZAPŁAĆ dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że otrzymaliśmy od Was wsparcie. 

W poniedziałek 18 maja otrzymałem informację z banku, że na konto wpłynęły  pieniądze. Nie miałem czasu pojechać do banku, bo cały dzień rozwoziłem jedzenie, pieluchy i leki biednym ludziom. Pojechałem następnego dnia. Brak mi słów, aby wyrazić moją wdzięczność.

Mam świadomość, że aby uzbierać 2 000 euro potrzeba wielu ofiarodawców, wielu ludzi dobrego i szczodrego serca. Dlatego za pośrednictwem Ośrodka dziękuję serdecznie tym wszystkim Dobrodziejom. WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ! 

W tych ostatnich dniach sporo jeździłem po Tbilisi i rozwoziłem leki, jedzenie i pieluchy tym, którym jest najtrudniej. Muszę napisać, że bieda jest straszna i ogromna. I dlatego te pieniądze, jakie od Was otrzymaliśmy, to dar Waszego serca, ale jednocześnie dla mnie i ludzi, którym pomagam to dar od Pana Boga. Oni dziękują i płaczą…. bo czasami kilka kilogramów jedzenia (kaszy, cukru, ryżu, makaronu czy butelka oleju) to dla nich dar, który przywraca im wiarę w człowieka i w dobroć Pana Boga. Dar, który daje nadzieję … a ta podobno umiera ostatnia.

Raz jeszcze BÓG ZAPŁAĆ!

Zamówiłem od razu jedzenie, leki i pieluchy jednorazowe, bo są w tej chwili bardzo potrzebne. Pierwsze paczki już rozdaliśmy, ale pomoc będzie trwała. Przesłałem zdjęcia, na których widać to, co kupiliśmy i rozdajemy. Osób proszących i potrzebujących jest barwo wiele, staramy się pomóc przede wszystkim najbiedniejszym. Spotkam się z moim prawosławnym przyjacielem, z którym od wielu lat współpracuję i dla najbiedniejszych z jego diecezji też kupimy jedzenie. Najpierw chcę to z Nim uzgodnić,  aby kupić to, co rzeczywiście jest najpotrzebniejsze.

Aby nakarmić biednych, odziewać nagich, pielęgnować chorych, dawać schronienie  bezdomnym potrzeba wysiłku wielu dobrych osób. Dobremu Bogu dziękuję, że jeszcze tacy ludzie są na świecie.

Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie, wszystkich i pamiętam o Was w swoich modlitwach.
Z Bogiem,

Ks. Witold Szulczyński SDB
Tbilisi, Gruzja

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/