8 placówek już otrzymało pomoc. Akcja trwa.

Dzięki Waszej pomocy 8 placówek misyjnych otrzymało wsparcie. Wysłaliśmy im fundusze na zakup żywności i najpilniejszych środków higienicznych. Potrzeby są ogromne. Chcemy na nie jak najszybciej odpowiadać. Ponieważ chodzi o zdrowie i życie, na bieżąco przekazujemy zebrane środki finansowe. W ciągu 26 dni kampanii COVID19 – POMOC zebraliśmy 162 223 zł, a akcję wsparło 339 osób. Właśnie przekazaliśmy 73 379,2 zł,
po 2000 euro do 8 krajów:

Joypurhat w Bangladeszu

Ks. Paweł Kociołek zakupi żywność i maseczki dla ludzi mieszkających w slumsach i w okolicznych wioskach.

Nkhotakota w Malawi

Ks. Józef Czerwiński zakupi środki dezynfekcyjne dla parafian i wspólnoty, wypłaci pensje nauczycielom, katechetom i pracownikom parafii, aby mogli utrzymać swoje rodziny. Zakupi paliwo niezbędne, aby dojechać do ludzi potrzebujących pomocy, którzy mieszkają w wioskach. Za przesłane środki finansowe kupi również materiał do uszycia masek. Do tej pory udało się uszyć 200 masek dla parafii i pobliskiego szpitala.

Bauleni w Zambii

Ks. Andrzej Reut pomoże 300 zambijskim rodzinom, kupując dla nich jedzenie, przede wszystkim ryż, mąkę, fasolę, olej.

Palabek w Ugandzie

Pieniądze trafią do obozu dla uchodźców z Sudanu Południowego, którzy uciekli tam przed wojną. Mieszka tam około 53 tys. ludzi. Ks. Lazar Arasu zakupi dla Sudańczyków jedzenie i środki higieniczne.

Kakuma w Kenii

Pieniądze trafią do obozu dla uchodźców z Sudanu Południowego i Somalii, którzy uciekli przed wojną, rebeliantami i biedą. Mieszka w nim ponad 194 tys. uchodźców i osób ubiegających się o azyl w północno-zachodniej Kenii. Ks. Jose P.T. zakupi dla przebywających tam ludzi żywność i środki higieniczne.

Ebolowa w Kamerunie

Współbracia ks. Artura Bartola przeznaczą środki na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Ponad 80% mieszkańców kraju żyje z dnia na dzień.

Miasto Meksyk w Meksyku

Brat Sebastian Marcisz środki przeznaczy na zakup jedzenia dla najbardziej potrzebujących oraz utrzymanie szkół salezjańskich. Również i w Meksyku połowa mieszkańców żyje z dnia na dzień.

Monrovia w Liberii

Ks. Krzysztof Niżniak kupi jedzenie i środki do dezynfekcji dla chłopców ulicy, którzy mieszkają w slumsach w dzielnicy Matadi.

Akcja trwa! Jeszcze przed pandemią sytuacja w wielu krajach była trudna. Teraz jest jeszcze gorzej. Covid-19 dotyka ludzi na całym świecie, ale nie wszyscy mają takie same szanse na walkę z wirusem i skutkami pandemii.
Prosimy o wsparcie akcji “COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie“. Dołącz i zaproś znajomych. Dotrzyjmy do jak największej liczby osób, które potrzebują teraz pomocy!

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/