Ksiądz Józef Kamza, misjonarz pracujący w San Lorenzo w Peru zorganizował rzutkę pieniędzy na zakup butli z tlenem i koncentratory tlenu. Udało się! Dzięki akcji „Juntos por el Datem” – publicznej zbiórki, zainspirowanej przez Parafię „San Lorenzo Martir” i wsparciu dobrodziejów z Polski, Szwecji i innych części świata, a także organizacji kupiono potrzebny sprzęt medyczny.

Ksiądz Józef oficjalnie przekazał 4 przenośne koncentratory tlenu dla punktu medycznego w San Lorenzo, w  prowincji Datem del Marañon, w regionie Loreto. Doktor Emerson Garcia, dyrektor okręgu zdrowia i lic. Zoila Chi Payahua, dyrektor miejscowego punktu medycznego z wdzięcznością przyjęli nowe aparaty. Będą one pomagać w ratowaniu życia mieszkańców Puszczy Amazońskiej, Indian i Metysów.

W drodze są jeszcze 74 butle z tlenem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu sprzętu medycznego ratującego życie. Szczególnie ks. Józefowi, który niestrudzenie poszukiwał możliwości i koordynował akcję. Misjonarz o swojej pracy podczas epidemii i działaniach napisał w liście „Amazońska codzienność podczas pandemii.

opr. M.T.

Więcej o sytuacji w krajach misyjnych i udzielanej pomocy w ramach kampanii COVID19 – POMOC znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/