Drodzy Przyjaciele Misji w Polsce!

Przede wszystkim chcemy niezmiernie podziękować za Waszą pomoc, która dotarła do naszych wspólnot z Chos Malal i General Conesa w Patagonii. Wiemy, że wszyscy doświadczamy trudnej sytuacji z powodu pandemii i czujemy, że Bóg wzmacnia nas gestami solidarności, takimi jak Wasza wobec naszych potrzebujących.

Chcemy Wam opowiedzieć, że nasza „jadłodajnia” w Chos Malal i „Mały Bank Żywności” w Gral Conesa powstały, jako odpowiedź na niemożność zaspokojenia potrzeb żywieniowych przez wiele rodzin objętych działalnością naszych placówek. W tej chwili pomagamy 90 rodzinom, w sumie 302 osoby, w tym 154 nieletnich. Jeśli chodzi o sytuację w zakresie zatrudnienia, 30% jest bezrobotnych, a 21% żyje z nieformalnej pracy dorywczej, tzw. „changas”.

Pewna kwota (20 000 peso) została przekazana dla rodziny, ktora znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, gdyż ojciec tej rodziny jest ciężko chory (praktycznie umierajacy…) na płuca i jego żona również jest bardzo chora. Nie mają na wykupienie potrzebnych leków, stąd ta pomoc okazała się dla nich “uśmiechem z Nieba”. Dziękujemy.

Jeszcze inna kwota (10 000 peso) trafiła do rodziny z trójką dzieci. Przeznaczona jest na zakup drewna potrzebnego do ogrzania mieszkania. Nie wszyscy mają tu ogrzewanie gazowe, a drewno jest bardzo drogie.

W tym czasie szukamy również sposobu, aby wyjść naprzeciw rodzinom z pewnymi małymi przedsięwzięciami, takimi jak piekarnia i robienie słodyczy.

Jeszcze raz dziękujemy za waszą hojność, codziennie jesteście obecni w naszej modlitwie różańcowej. Wspólna wiara w naszego Boga Ojca i solidarność wobec braci potrzebujących nas jednoczy.

Pozdrawiamy każdego z Was bardzo serdecznie i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w Waszym życiu.

S. Beata Bienias
General Conesa, Argentyna

Sr. Paola Jorquera i s. María Bernarda Laxague
Chos Malal, Argentyna

Więcej o sytuacji w krajach misyjnych i udzielanej pomocy w ramach kampanii COVID19 – POMOC znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/