Pomóżmy mieszkańcom slumsów w Joypurhat i w okolicznych wioskach. Zapewnijmy im mydła, maski ochronne i preparaty wzmacniające odporność. Wiele osób jest niedożywionych, więc potrzebują leków, zalecanych przez lekarzy. Ludzie boją się nie tylko choroby, lecz także utraty pracy i głodu.

Ksiądz Paweł Kociołek od 10 lat pomaga najbiedniejszym Bengalczykom. Żyją ekstremalnie biednie. Szczególnie trudna jest sytuacja chrześcijan. Kiedyś posiadali oni duże gospodarstwa, ale przez rywalizacje między grupami i dominację muzułmanów podstępem lub siłą odebrano im ziemię. Zaczęli pracować u innych właścicieli. Wynajmuje się ich do najgorszych i najtrudniejszych prac. Otrzymują 2 euro za jeden dzień pracy. W dużych miastach idą do fabryk. Chrześcijanie, których często traktuje się jak „druga kategorie ludzi”, w większości mieszkają w domach z gliny, bez prądu, bez opieki zdrowotnej, z tego powodu większość rodziców nie przykłada dużej wagi do edukacji. Żyją z dnia na dzień. Utrata dorywczej pracy i dniówki oznacza dla nich głód. Od końca marca zamknięto część fabryk. Ludzie zaczęli przychodzić na placówkę misyjną i proszą o jedzenie. Ksiądz Paweł przygotował zapasy, bo wiedział, że jeśli jego parafianie zostaną bez pracy, to przyjdą prosić o pomoc. Zaczął rozdawać jedzenie, maseczki i mydła. Potrzeb jest bardzo dużo, więc prosi o wsparcie na zakup środków antybakteryjnych i maseczek.

W wielu miejscach nie potrafią lub nie mają możliwości dbać o higienę. Salezjanie chcą dotrzeć do wszystkich swoich parafian i zapewnić im wsparcie. Parafia jest rozległa. Oprócz Joypurhat należy do niej 17 wiosek. Najdalej oddalona wioska, zamieszkana przez katolików, w której znajduje się mała gliniana kaplica oddalona jest od placówki misyjnej ok. 60 kilometrów. Trzeba też pokryć koszty transportu tych materiałów.

Ksiądz Paweł prosi o wsparcie w wysokości 6 511 złotych. W ramach akcji COVID19 – POMOC prowadzimy zbiórkę ogólną na walkę z koronawirusem. Zebrane fundusze będę przekazywane na takie projekty jak ten od ks. Pawła w Bangladeszu.

Więcej na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: https://misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/