2 lipca na misję krótkoterminową wyjechała Malwina Rutka, Marcjanna Liedtke  i Hanna Dąbrowska. Malwina będzie pracowała w Lusace. Marcjanna i Hanna będą pracowały w Kasamie w Zambii.

Razem z wolontariuszkami do Zambii powróciła siostra Ryszarda Piejko, po krótkim urlopie w Polsce. Siostra Ryszarda pracuje na placówce misyjnej w Kasamie, na północy Zambii.

Siostry salezjanki w Kasamie prowadzą przedszkole, szkołę średnią, centrum zawodowe dla kobiet, internat i oratorium. Kasama to 200-tysięczne miasto położone w północnej części kraju. Mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem. Około 60% dorosłych z okolic jest nosicielami wirusa HIV lub choruje na AIDS. Niestety wiele osób nie ma dostępu do służby zdrowia. Stąd liczba sierot wzrasta. Przeczytaj więcej o placówce sióstr na stronie ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ W KASAMIE.

W Lusace siostry salezjanki prowadzą szkołę podstawową Open Community School, dom dla dziewcząt zagrożonych ulicą oraz Skills Training Centre – kursy zawodowe (gotowanie, szycie, obsługa komputerów). Lusaka to stolica Zambii. W mieście obok bogatych dzielnic znajdują się dzielnice biedy i slumsy. Polecamy najnowsze wpisy wolontariuszek z Lusaki – SIELANKA CZY TURBULENTNA DROGA, BOLAŁO OD SAMEGO PATRZENIA oraz krótki film z CITY OF HOPE.

Malwinie, Marcjannie i Hannie życzymy wielu sił, radości i otaczamy je modlitwą.