UBOGIE DZIECI I MŁODZIEŻ
mogą chodzić do szkoły
UBOGIE DZIECI I MŁODZIEŻ
SIEROTY I DZIECI ULICY
znajdują schronienie i opiekę
w salezjańskich domach
SIEROTY I DZIECI ULICY
KLERYCY mogą podjąć naukę
w salezjańskich seminariach
KLERYCY Z KRAJÓW MISYJNYCH
Co zapewnia program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ?
misjonarze mogą opłacić czesne w szkołach
oraz wyposażyć dzieci w mundurki, buty,
podręczniki, plecaki i przybory szkolne
EDUKACJA
mogą zapewnić dzieciom i młodzieży
kompleksową opiekę i stworzyć
odpowiednie warunki do wychowania
WYCHOWANIE
mogą zapewnić dzieciom i młodzieży
codzienne posiłki w przedszkolach,
szkołach i oratoriach salezjańskich
DOŻYWIANIE
Dlaczego adoptuję GRUPĘ dzieci i młodzieży?
możesz adoptować GRUPĘ dzieci i młodzieży
z wybranej placówki misyjnej.
Jako opiekun adopcyjny poznasz wiele twarzy
i wiele wzruszających historii.
WIELE TWARZY, WIELE HISTORII
tworzą jedną RODZINĘ ADOPCYJNĄ.
Dołącz do nas!
JEDNA RODZINA
przede wszystkim misjonarzom i dzieciom,
dlatego dostosowaliśmy się do ich potrzeb.
Stworzyliśmy program ADOPCJI GRUPOWEJ,
a nie tylko wybranych dzieci.
ADOPCJA SERCEM I Z GŁOWĄ
Dołącz do programu ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ!
i pomóż salezjańskim
misjonarzom i misjonarkom
w EDUKACJI i WYCHOWANIU
dzieci i młodzieży
z krajów misyjnych
Wypełnij deklarację adopcyjną
stajesz się
OPIEKUNEM ADOPCYJNYM
grupy dzieci i młodzieży
z wybranej placówki misyjnej
ZostańOpiekunem Adopcyjnym
(czyli min. 480zł/rok lub więcej)
aby zapewnić niezbędne warunki
do wychowania i edukacji
dzieci i młodzieży z placówki,
którą wspierasz
Zasil konto adopcyjne
otrzymasz LIST i ZDJĘCIA
z placówki misyjnej, którą wspierasz,
a co dwa miesiące wyślemy Ci
czasopismo “Misje Salezjańskie”
na Twój adres mailowy (newsletter).
Obserwujwydarzenia na misjach
Placówki adopcyjne włączone w program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ
ADOPCJA
Kabwe w Zambii
Wsparcie opiekunów adopcyjnych pozwala na zakup materiałów edukacyjnych i przyborów szkolnych, a każde dziecko dostaje w przedszkolu ciepły posiłek. Za przekazane pieniądze siostry mogą też wyposażyć oratorium w artykuły papiernicze i sprzęt sportowy.
ADOPCJA
Tbilisi w Gruzji
Wszyscy są ubodzy, zaniedbani, zagrożeni uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków. Tu odnajdują schronienie, możliwość nauki oraz wzrastają w duchu wartości chrześcijańskich. Oprócz dachu nad głową, wyżywienia i szkoły podopieczni mają zapewnione dodatkowe zajęcia z muzyki, języka angielskiego i sportowe.
ADOPCJA
Calca w Peru
Co roku pomocą objęta jest grupa licząca od 200 do ponad 300 dzieci i młodzieży. 98% z nich to sieroty. W ramach środków pochodzących z programu mają opłacane czesne, otrzymują także mundurki, obuwie, zeszyty i artykuły piśmiennicze, plecaki, często również swetry i koce.
ADOPCJA
Mafinga w Tanzanii
Są to dzieci ze szkół podstawowych, salezjańskiego przedszkola oraz dziewczęta ze szkoły średniej i internatu sióstr, z reguły sieroty i dzieci z wielodzietnych rodzin. Oprócz czesnego i materiałów potrzebnych do szkoły siostry zapewniają podopiecznym dodatkowe posiłki, lekarstwa, obuwie i odzież.
ADOPCJA
Kasama w Zambii
Uczniowie nie chodzą do tej samej szkoły i nie mieszkają w jednym miejscu. Grupa jest zróżnicowana pod względem wiekowym, od dzieci ze szkoły podstawowej po studentów. Wszyscy podopieczni pochodzą z rodzin, które nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom edukacji.
ADOPCJA
San Lorezo w Peru
Siostry finansują także edukację wybranej grupie ze szkoły podstawowej i średniej. Dzięki funduszom z Polski siostry mogą wspomóc zwłaszcza te dzieci, które są niedożywione, nie mają przyborów szkolnych i odpowiednich ubrań. Program pozwala ponadto na zakup leków do ambulatorium, z których korzystają m.in. podopieczni programu.
ADOPCJA
Turtskh w Gruzji
Chcesz wiedzieć więcej?
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!
Jak dobieracie dzieci i młodzież do programu ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ?
Programem ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ objęte są najuboższe dzieci i młodzież z krajów misyjnych. Misjonarze i misjonarki wybierają uczestników programu spośród dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a często nawet zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Często są to sieroty i półsieroty w wieku od 6 do 25 lat.
Program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ wspiera również grupę kleryków salezjańskich z Afryki, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich w Zgromadzeniu Salezjańskim.
Z jakich krajów pochodzą dzieci i młodzież włączona w program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ?
Program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ może obejmować dzieci i młodzież z salezjańskich placówek misyjnych z całego świata. Obecnie placówki misyjne objęte programem znajdują się w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Azji i Europie. Zobacz naszą MISYJNĄ MAPĘ ADOPCJI.
Kto może zostać OPIEKUNEM ADOPCYJNYM?
Każdy może zostać opiekunem adopcyjnym, jeśli ukończył 18 rok życia.
Nie mam 18 lat, czy mogę podjąć ADOPCJE NA ODLEGŁOŚĆ?
Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, możesz podjąć ADOPCJĘ NA ODLEGŁOŚĆ wspólnie z rodziną, szkołą, klasą, wspólnotą lub inną grupą, do której należysz. Najważniejsze, by w Twojej grupie była osoba pełnoletnia, która będzie kontaktowała się z naszym Ośrodkiem.
Czy mogę podjąć adopcję wspólnie z innymi osobami?
Tak. Możesz podjąć ADOPCJĘ NA ODLEGŁOŚĆ wspólnie z grupą, do której należysz. Może to być Twoja firma, szkoła, klasa, wspólnota, parafia lub inna grupa. Jeśli podejmujesz adopcję wspólnie z innymi ludźmi, wybierzcie osobę, która będzie kontaktowała się z naszym Ośrodkiem.
Czy muszę wypełniać deklarację adopcyjną?
Tak. Twoja deklaracja jest niezbędna, abyś mógł przystąpić do programu ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ i zostać OPIEKUNEM ADOPCYJNYM. Jako opiekun przynajmniej dwa razy w roku będziesz otrzymywał listy od misjonarzy i misjonarek oraz zdjęcia z placówki misyjnej, którą wspierasz. Jeśli nie chcesz być opiekunem adopcyjnym, możesz wesprzeć misje salezjańskie MODLITWĄ lub pomagając w realizacji naszych PROJEKTÓW MISYJNYCH.
Jak długo będzie ważna moja deklaracja adopcyjna?
Twoja deklaracja adopcyjna będzie ważna przez okres, jaki wybierzesz podczas jej wypełnienia (minimum rok).
Nie mogę kontynuować pomocy. Czy mogę zrezygnować z zadeklarowanego wsparcia?
Tak. Pomoc w ramach programu ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ jest dobrowolna. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, którą zadeklarowałeś i rozumiemy przypadki losowe. Jeśli nie możesz kontynuować wsparcia, prosimy, abyś powiadomił nas o tym telefonicznie lub mailowo.
Kto tworzy RODZINĘ ADOPCYJNĄ?
Dana grupa dzieci może mieć wielu opiekunów adopcyjnych, takich jak Ty. Razem tworzycie Rodzinę Adopcyjną. Nasi misjonarze są głową tej Rodziny. Najlepiej znają swoich podopiecznych i ich potrzeby. To oni bezpośrednio odpowiadają za realizację programu Adopcji na misjach.
Czy mogę adoptować tylko jedno dziecko?
W naszym Ośrodku Misyjnym możesz adoptować tylko grupę dzieci i młodzieży z wybranej placówki misyjnej. Nie prowadzimy adopcji imiennych, a więc nie możesz adoptować tylko jednego dziecka.
Pamiętaj, że program grupowej ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ wspiera konkretne dzieci. Misjonarze odpowiedzialni za realizację programu znają ich imiona, twarze, a nawet ich przeszłość i marzenia. Jako opiekun adopcyjny możesz śledzić historię całej grupy, którą wspierasz.
Ile razy w roku otrzymam list od misjonarza lub misjonarki?
Przynajmniej dwa razy w roku otrzymasz list od misjonarza lub misjonarki odpowiedzialnej za realizację programu ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ na placówce misyjnej, którą wspierasz. Każdy misjonarz dokłada wszelkich starań, by pisać listy do opiekunów adopcyjnych. Niestety nie w każdym miejscu na świecie misjonarze mają stały dostęp do Internetu. Niektórzy misjonarze wysyłają listy rzadziej. W imieniu misjonarzy prosimy Was o wyrozumiałość.
Czy dzieci i młodzież objęta programem ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ wiedzą o nas?
Dzieci i młodzież objęta programem ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ wiedzą o Was – opiekunach adopcyjnych. Wiedzą, że dzięki ofiarności ludzi z Polski mogą chodzić do szkoły, dostać ciepły posiłek lub otrzymać leki. Dzieci są wdzięczne za Waszą pomoc i razem z misjonarzami modlą się w Waszych intencjach! Ty też możesz modlić się za nich!
Czy mogę napisać list do dzieci, które wspieram?
Tak. Za pośrednictwem naszego Ośrodka możesz napisać list lub kartkę z życzeniami do dzieci, które wspierasz. Korespondencję wyślij na adres naszego Ośrodka. Zbierzemy wszystkie listy i wyślemy je na placówkę misyjną. Najlepiej, aby Twoja korespondencja była napisana w języku urzędowym obowiązującym w kraju, z którego pochodzą podopieczni.
Niestety nie możesz bezpośrednio skontaktować się z dziećmi i misjonarzem lub misjonarką. Nasi misjonarze nie mają możliwości na utrzymanie osobistego kontaktu z każdym z Was, ale obiecują wspólną modlitwę z dziećmi w Waszych intencjach.
Czy mogę napisać list do misjonarza odpowiedzialnego za grupę dzieci, którą adoptuję?
Tak. Za pośrednictwem naszego Ośrodka możesz napisać list do misjonarza opiekującego się grupą dzieci, którą wspierasz. Korespondencję wyślij na adres naszego Ośrodka. Zbierzemy wszystkie listy i wyślemy je na placówkę misyjną.
Niestety nie możesz bezpośrednio skontaktować się z misjonarzem lub misjonarką. Nasi misjonarze nie mają możliwości na utrzymanie osobistego kontaktu z każdym z Was, ale obiecują modlitwę w Waszych intencjach. W imieniu misjonarzy prosimy Was o wyrozumiałość.
Ile dzieci (placówek misyjnych) jest objętych programem ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ?
Obecnie program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ obejmuje opieką ponad 11 tysięcy dzieci i młodzieży na 48 placówkach misyjnych na całym świecie.
Od kiedy prowadzicie program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ?
Program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ ruszył 21 kwietnia 2001 roku. Hasłem programu jest: Pomóż misjonarzom UCZYĆ i WYCHOWYWAĆ dzieci i młodzież!
Koordynatorzy programu ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ
RENATA PIOTROWSKA
+48 668 444 183
adopcja@misjesalezjanie.pl