Dzięki Waszemu wsparciu uczniowie z salezjańskiej szkoły w Tanzanii otrzymują jedzenie! Dziękujemy, że wspieraliście Projekt 672!

Uczniowie z Dar es Salaam w Tanzanii przed pandemią otrzymywali ciepły posiłek. Potem misjonarzom zabrakło środków na zakup jedzenia, więc zaczęli poszukiwać wsparcia. Dzięki Wam udało się im pomóc! Informuje o tym ks. Luke Mulayinkal: „Wymieniłem 7 000 euro i otrzymałem 17 360 000 szylingów tanzańskich. Kupiłem już jedzenie za 1 163 000 szylingów. Zapewniliśmy dobry posiłek z kurczaka i owoców dla ubogich oraz potrzebujących studentów. Jedzenie otrzymuje 60 studentów, młode kobiety i mężczyźni, którzy zostają w szkole, bo nie stać ich na codzienne powroty do domu. Ceny wszystkiego idą w górę”.

Niestety wielu mieszkańców Tanzanii jest niedożywiona i przez to częściej chorują. Gdy zabrakło posiłków w szkole, uczniowie z najbiedniejszych rodzin nie dojadali, zaczęli mieć problem z koncentracją i spadła im odporność. „Bardzo Wam dziękuję. Wielu ze studentów było chorych, teraz czują się całkiem dobrze. Dziękuję. Przesyłam Wam kilka zdjęć, ale nie są zbyt wyraźne. Robili je studenci. Na zdjęciach widać jajka, kurczaki i owoce. Tak do kwietnia wyglądała nasza pomoc w Korr. Bardzo Wam dziękuję. Zapewniamy o modlitwie” – napisał w której wiadomości ks. Luke, który od razu chciał podzielić się radością z powodu otrzymanej pomocy.

W imieniu uczniów, misjonarzy i naszym dziękujemy za Wasze wsparcie! Obecnie prowadzimy zbiórki na pomoc humanitarną w innych krajach. Możesz pomóc w dożywianiu 60 rodzin i leczeniu 30 osób na Madagaskarze (Projekt 694), zapewnić czystą wodę dla szkoły w Angoli (Projekt 691) lub wspierać uczniów w Kamerunie (Projekt 676).