59090 zł
cel 56000 zł

258
wspierających

 Pomoc humanitarna dla ludności Ankililoaka i okolic na Madagaskarze

 

Zapewnijmy jedzenie dla 60 rodzin oraz leczenie dla 30 osób. Ludzie objęci pomocą otrzymają podstawowe produkty żywnościowe, konsultacje medyczne i leki na pół roku! Wspieraj Projekt 694.

Na Madagaskarze panuje susza. Brak deszczu to efekt zmian klimatu. Od trzech lat, jak powiadają miejscowi, nie było „normalnej” pory deszczowej. W tym roku trzy kolejne cyklony przyniosły kilka razy opady deszczu. Jednak to za mało. Przez brak wody plony są bardzo niewielkie, przez co żywność jest coraz droższa. Mieszkańcy tracą pracę, głodują, cierpią. Kolejki po pomoc wciąż się wydłużają.

Mieszkańcy przez brak dostępu do wody, zaniedbują higienę. Przez niedożywienie częściej chorują, ciężko przychodzą leczenie i niestety wielu umiera. Najbardziej rozprzestrzenia się gruźlica, tuż za nią jest choroba pasożytnicza – motylica wątrobowa.

Misjonarze starają się pomóc najbardziej potrzebującym, ale brakuje im środków. Salezjanie z Ankililoaka prowadzą gimnazjum, liceum ogólnokształcące, lokalne radio oraz pomagają najuboższym. Swoją posługę prowadzą od 1981 roku. W czasie suszy salezjanie starają się organizować pomoc humanitarną, zapewnić jedzenie i dostęp do wody, a także budują studnie, sadzą drzewka, dostarczają nasiona. Potrzebują naszego wsparcie, żeby kontynuować dalszą doraźną pomoc humanitarną.

Co jest potrzebne? Przede wszystkim ryż i fasola, żeby najuboższe rodziny miał na co dzień choć jeden posiłek dziennie. Potrzebna są pieniądze na wizyty lekarskie, leki i transport.

Każdy z nas może pomóc mieszkańcom Ankililoaka. Dołącz do akcji, udostępniaj informacje i wspieraj Projekt 694!

Za projekt odpowiada ksiądz Tomasz Łukaszuk SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Witam serdecznie z Czerwonej Wyspy. W tym roku udało się zrealizować projekt pomocy humanitarnej dzięki wsparciu dobrodziejów z Polski. Salezjański Ośrodek Misyjny zadbał o informację o sytuacji na naszej misji i o problemach z jakimi borykają się mieszkańcy naszego powiatu. Chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom za pomoc materialną okazaną ludności Ankililoaka, jak również przekazywane wyrazy solidarności i wsparcia, które przekazałem wielu napotkanym osobom. Prosiłem o modlitwę biednych obdarowanych co piątek oraz chorych, którzy korzystali z nadesłanej od Was pomocy. Nasza wspólnota wspomina w codziennej wieczornej modlitwie o Was. Dziękujemy – Misaotra!

Ks. Tomasz Łukaszuk, ekonom SDB Ankililoaka

FILM Z PODZIĘKOWANIEM