24485 zł
cel 19600 zł

130
wspierających

Czysta woda do szkoły i domu sióstr salezjanek w Luandzie w Angoli

Angola to jedno z najbardziej biednych państw świata. Problemem jest brak pracy oraz dostęp do służby zdrowia. Dla salezjanek z Luandy ogromnym problemem jest brak dostępu do bieżącej wody oraz słabe podłączenie do miejskiej sieci wodociągowej a w zasadzie jego brak. Rozwiązaniem jest zakup wody w dużych zbiornikach, jednak siostrom brakuje pieniędzy. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 691!

Sytuacja na placówce od kilku miesięcy jest jeszcze trudniejsza. Ludzie cierpią z powodu głodu. Najbardziej dotknięte tym problemem są dzieci do 5 roku życia. Zbyt mało witamin oraz za małe nawodnienie organizmu powoduje, że nawet zwykła gorączka, biegunka czy malaria stają się śmiertelne.

Prawdopodobnie tylko 20procent mieszkańców ma dostęp do wody pitnej. Jeszcze kilka lat temu miasto zobowiązało się do zapewnienia mieszkańcom kilkunastu cystern z wodą raz w tygodniu. Obecnie wszystkie są zepsute a woda stała się towarem deficytowym. Są tez prywatni właściciele ciężarówek z cysternami na wodę, od których można ją kupić, jednak na to prawie żaden mieszkaniec nie może sobie pozwolić. Aby chociaż częściowo zaspokoić braki w dostępie wody należy opłacić rachunki za 96 cystern, co częściowo zapewni roczne zapotrzebowanie. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż zapewnić mieszkańcom Luandy wodę pitną przy najmniej na okres 1 roku. Wspólnie z nami wspieraj Projekt 691!

Za projekt odpowiada siostra Maria Domalewska FMA