W dniach 24 – 27 sierpnia w Czerwińsku na Wisłą odbył się 30 Jubileuszowy Festiwal Campo Bosco. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Widzieć Niewidzialnego”. Festiwal w duchu Jana Bosko zgromadził młodzież z całej Polski, więc nie mogło zabraknąć również nas, przedstawicieli Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Tematem spotkania była modlitwa motyw przewodni kilku konferencji – jako klucz do wszystkiego i pogłębienie relacji z Panem Bogiem.

Podczas festiwalu odbywały się spotkania z ciekawymi gośćmi (świeckimi i duchownymi) takimi jak np. „Ocalona Podcast” – Klaudia Domańska, ks. Andrzej Waś, Aleksander Beta, ks. Piotr Gadomski, „Nasze wędrowanie” – Jacek i Darwina Matuszczak oraz s. Maria Trukan.

Festiwalowy czas umilony został też poprzez niezapomniane koncerty, zajęcia warsztatowe m.in., muzyczne, języka migowego, hebrajskiego, warsztaty chemiczne, warsztaty z tańca ze skrzydłami Isis, a nawet warsztaty misyjne, w trakcie których można było spróbować też zambijskich potraw.

W czasie wolnym młodzi ludzie zaglądali do naszego namiotu misyjnego, przystrojonego w przedmioty i flagi z różnych krajów. Misyjny namiot otwierał też drzwi kawiarenki, w której można było napić się herbaty czy kawy z różnych stron świata m.in. z Etiopii, Zambii czy Papui Nowej Gwinei, spróbować czekoladek i orzeszków z Kamerunu, a także zasmakować naszych ,,SOMowskich” krówek. Była to także okazja na zadanie nurtujących pytań dotyczących misji, czy formacji dla wolontariuszy w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. Można też było nabyć pamiątki z krajów afrykańskich, czy andyjskich. A wszystko to przy dźwiękach muzyki z różnych stron świata!

Był to piękny czas spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem, czas modlitwy i uwielbienia. Odliczamy czas do kolejnego spotkania i do zobaczenia za rok!