ALEKSANDRA – #misja MAMA

#misja MAMA
A jaka jest Twoja #misja?

Jako wolontariuszka pracowałam w Zambii i Kirgistanie. To doświadczenie pozwoliło mi wyciągnąć dwa ważne dla mnie wnioski. Po pierwsze, przekonałam się, że do pełnej i wartościowej realizacji siebie w życiu, potrzebuję drugiego człowieka. Po drugie, odkryłam, że moim największym pragnieniem jest założenie rodziny.

Praca z ludźmi i dla ludzi jest tym, co najbardziej kocham. Tak było przed wolontariatem, tak jest również dziś. Jestem żoną Wspaniałego Męża oraz mamą niespełna rocznej córeczki Zofii. Oboje z mężem pracujemy zawodowo, ale też udzielamy się społecznie w organizacjach pozarządowych. Praca z ludźmi i dla ludzi stała się naszą pasją i codziennością.

Obecnie prowadzę bloga i warsztaty w ramach akcji ,,Micha Zdrowia”. Należę do Stowarzyszenia „Dbamy o Mamy” w Białej Podlaskiej. Tym, co łączy wszystkich członków naszego stowarzyszenia jest pasja i potrzeba dawania siebie innym. W ramach organizacji prowadzimy specjalistyczne warsztaty i spotkania w zakresie szeroko pojętej tematyki macierzyństwa. W planach mamy stworzenie zajęć fitness dla mam z dziećmi. Pomysłów nie ma końca. Potrzeb jest wiele. Serca i zaangażowania jeszcze więcej.

Największym motorem do realizowania tego wszystkiego jest moja mała-wielka Misja Życia: Rodzina. Małżeństwo i Macierzyństwo są najpiękniejszą przygodą, której pragnienie czułam w sercu od wielu lat. 

AleKsandra Szmytko pracowała na misjach w Zambii i Kirgistanie
Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco