„Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikogo nie potrzebujesz. Wielu ludzi Ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy z was pomyśli w swym sercu: wielu ludzi mnie potrzebuje” – te słowa papieża Franciszka przyświecały nam w Tygodniu Misyjnym.

Misja to głoszenie Ewangelii nie tylko poprzez słowa, ale przede wszystkim – przykład życia. Każdy może być misjonarzem w swoim środowisku. W Tygodniu Misyjnym zachęcaliśmy, aby szczególną modlitwą oraz wsparciem otoczyć młodych salezjanów uczących się w seminarium w Moshi (Tanzania). Wraz z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym z Krakowa prowadziliśmy akcję „Twoja pomoc – moja przyszłość”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na sytuację młodych ludzi w Afryce, ich marzenia, historię życia i drogę do realizacji powołania. Kampania była realizowana w TV, radiu i internecie, w tym mediach społecznościowych. Dziękujemy wszystkim redakcjom i portalom, które włączyły się w promocję naszego projektu.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wspierali projekt poprzez modlitwę i ofiary finansowe. Dzięki Wam udało się nam zebrać 18 709 złotych. Wolontariusze SWM Młodzi Światu, którzy prowadzili animacje misyjne w parafiach, zebrali 20 501,6 złotych. Łączna kwota zebrana do tej pory to 39 210,6 złotych. Środki zostaną przeznaczone na transport i zakup sprzętu sportowego, gier, książek, przyborów papierniczych, laptopów, projektorów i aparatu fotograficznego, czyli wszystkich niezbędnych materiałów, które młodzi salezjanie wykorzystają do ewangelizacji, organizacji gier i zabaw w oratoriach.

Zakończyliśmy kampanię, ale projekt można dalej wspierać TUTAJ