72657 zł
cel 71904 zł

313
wspierających

 

Zakup samochodu na potrzeby misji w Rwandzie

 

Prowincja salezjańska Wielkich Jezior Afrykańskich AGL obejmuje trzy kraje misyjne: Rwandę, Burundi i Ugandę. Siedziba znajduje się w Kigali w Rwandzie. Do realizacji wielu działań ewangelizacyjnych oraz projektów misyjnych potrzebny jest samochód. Misjonarze, aby pomagać i realizować dzieła charytatywne przemieszczają się pomiędzy placówkami misyjnymi. Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 555! Dołącz do akcji i wspieraj Projekt!

Prowincja AGL została utworzona w sierpniu 2016 roku i obejmuje wiele działów. Jednym z nich jest wydział administracyjny, którego zadaniem jest koordynowanie projektów i rozwoju dzieł misyjnych. Niezbędne jest częste podróżowanie i praca w terenie. Odległości, między placówkami są znaczne. Same drogi są zniszczone, a trasy przebiegają w rejonach pasm górskich.

Obecny pojazd, którym jeździ koordynator projektów wymaga częstych napraw. Wiąże się to z wysokimi kosztami i częstymi przerwami w podróżowaniu, co wpływa na spowolnienie rozwoju konkretnych dzieł na misji.  

Niestety, sytuacja finansowa nowej prowincji w Afryce jest ciężka. Brakuje pieniędzy na zakup niezbędnego środka transportu. Ofiarowując wsparcie finansowe pomagasz w pracy misjonarzom w rejonie Wielkich Jezior Afrykańskich.

Wesprzyj Projekt 555!

Za projekt odpowiada ksiądz Raphael Katanga SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Kochani Dobrodzieje oraz Pracownicy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Wasza pomoc i wsparcie w realizacji Projektu 555. Niech dobry Bóg ma Was w swojej opiece. To dzięki Wam kolejny projekt został zrealizowany. Zakup samochodu na isji bardzo nam pomoże w organizacji pracy oraz dotarciu do najbardziej potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać.

Brat Hubert Twagirayezu SDB