37439 zł
cel 70000 zł

238
wspierających

 

Wsparcie młodych salezjanów z Moshi w Tanzanii w pracy ewangelizacyjnej

 

My pomagamy im, a oni pomagają innym. Pomóżmy młodym salezjanom w ich pracy w Moshi. Razem z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu prowadzimy zbiórkę na apostolat  młodych salezjanów w Moshi. Pomóżmy im zrealizować marzenie o zastaniu kapłanem i pracy z dziećmi oraz młodzieżą. 

Wesprzyj Projekt 553!

Salezjańskie Seminarium Duchowne w Moshi w Tanzanii funkcjonuje od ponad 25 lat. Na tę chwilę w Moshi filozofię studiuje 68 kleryków pochodzących z 13 krajów Afryki. To miejsce kształtuje powołania młodych ludzi, którzy niedługo pójdą nieść Ewangelię i pomoc mieszkańcom różnych zakątków Czarnego Lądu.

Prowadzenie seminarium i kształcenie młodych salezjanów wymaga dużego wysiłku oraz nakładu finansowego.

W seminarium, oprócz studiów, młodzi duchowni zdobywają doświadczenie w pracy z młodzieżą. Wykorzystując swoje rozmaite talenty i zdolności, ewangelizują, udzielają korepetycji, grają na gitarze, organizują zabawy i zawody sportowe.

Te wszystkie działania wymagają jednak wielu wydatków związanych z transportem i zakupem niezbędnych materiałów w tym sprzętu sportowego, gier, książek, przyborów papierniczych, laptopów i projektorów, aparatu fotograficznego oraz wielu innych drobnych rzeczy pomocnych w prowadzeniu zajęć i ewangelizacji.

Pomóżmy młodym salezjanom z Moshi spełnić ich własne marzenia o przyszłości i służyć innym. Pomagając im, pomagamy ich podopiecznym.

Wspólnie zrealizujmy Projekt 553!

Za projekt odpowiada ks. Jacek Zdzieborski SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Darczyńcy oraz Przyjaciele Misji Salezjańskich.
Chcielibyśmy serdecznie Wam podziękować za Waszą serdeczną pomoc. To dzięki Wam mogliśmy zrealizować projekt wsparcia młodych salezjanów z Moshi.
Zapewniamy Was wszystkich o naszej szczerej modlitwie w Waszych intencjach. Modlimy się za wszystkich Darczyńców Misji, i tym samym za tych wszystkich Darczyńców, którzy wspomagają misjonarzy nie tylko swoją modlitwą, poświęceniami, ale również z pomocą materialną.
Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.
Pracownicy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

„Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikogo nie potrzebujesz. Wielu ludzi Ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy z was pomyśli w swym sercu: wielu ludzi mnie potrzebuje” – te słowa papieża Franciszka przyświecały nam w Tygodniu Misyjnym.

“Misja to głoszenie Ewangelii nie tylko poprzez słowa, ale przede wszystkim – przykład życia. Każdy może być misjonarzem w swoim środowisku. W Tygodniu Misyjnym zachęcaliśmy, aby szczególną modlitwą oraz wsparciem otoczyć młodych salezjanów uczących się w seminarium w Moshi (Tanzania). Wraz z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym z Krakowa prowadziliśmy akcję „Twoja pomoc – moja przyszłość”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na sytuację młodych ludzi w Afryce, ich marzenia, historię życia i drogę do realizacji powołania. Kampania była realizowana w TV, radiu i internecie, w tym mediach społecznościowych. Dziękujemy wszystkim redakcjom i portalom, które włączyły się w promocję naszego projektu.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wspierali projekt poprzez modlitwę i ofiary finansowe. Dzięki Wam udało się nam zebrać 18 709 złotych. Wolontariusze SWM Młodzi Światu, którzy prowadzili animacje misyjne w parafiach, zebrali 20 501,6 złotych. Łączna kwota zebrana do tej pory to 39 210,6 złotych. Środki zostaną przeznaczone na transport i zakup sprzętu sportowego, gier, książek, przyborów papierniczych, laptopów, projektorów i aparatu fotograficznego, czyli wszystkich niezbędnych materiałów, które młodzi salezjanie wykorzystają do ewangelizacji, organizacji gier i zabaw w oratoriach.