64193 zł
cel 68481 zł

9261
wspierających

 

Renowacja salki katechetycznej w Kazembe w Zambii

 

Parafia w Kazembe liczy ponad 6 000 osób. Ponad połowa z nich to młodzież, która zmaga się z bezrobociem, narkomanią, zbyt wczesnymi małżeństwami, wirusem HIV i AIDS, analfabetyzmem i ubóstwem. Brakuje im perspektyw i motywacji do zmian. W parafii brakuje katechetów, którzy inspirowaliby młodych ludzi, nauczali i towarzyszyli im w ich codziennych zmaganiach.

Celem Projektu 554 jest remont budynku, który zostanie przekształcony na salkę katechetyczną oraz mieszkanie dla jednego z katechetów. Będą się tam również odbywać kursy dla katechetów. Po ukończeniu księża wydają certyfikat, który uprawnia do nauczania religii.

Parafia jest bardzo biedna, jednak salezjanie starają się pomagać, również zapewniając potrzebującym jedzenie. Mieszkańców i księży nie stać na wyremontowanie budynku.

Kazembe położone jest w prowincji Luapula w Zambii. Dostęp do edukacji jest utrudniony, więc lokalna społeczność jest słabo wyedukowana. Brakuje również pracy. Ludzi są pozbawieni perspektyw na lepsze życie. Popadają w przygnębienie i brakuje im motywacji. Brakuje lokalnych liderów i katechetów. Dlatego w diecezji w Mansie prowadzone są kursy dla osób świeckich w ramach ewangelizacji lokalnej społeczności. Jedną z form poprawy kondycji psychicznej parafian w Kazembe jest realizowanie programów nauki religii. To da miejscowej ludności jakąś nadzieję. Wiara i fundamenty moralne sprawią, że ludzie zaczną nieco bardziej pozytywnie patrzeć na lepsze jutro.

Wyremontowana salka katechetyczna ma służyć lokalnej społeczności również jako miejsce spotkań.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 554!

 

Za projekt odpowiada ksiądz Norbert Lesa SDB