Mam na imię Irvin. Pochodzę z Zambii, ale urodziłem się i wychowywałem w Zimbabwe. Przynależę do prowincji zambijskiej. W 2007 roku wstąpiłem do zgromadzenia salezjańskiego. Zachwyciłem się charyzmatem i tym, jak salezjanie pracują z młodzieżą.

Oprócz nauki pomagam od piątku do niedzieli w pracy duszpasterskiej w jednej z parafii w Nairobi. Czasem trudno jest pracować od rana do wieczora, ale po krótkim nocnym odpoczynku jestem gotowy, aby nieść ludziom Boga. Prowadzę katechezę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuję rekolekcje, pracę w grupach i seminaria na różne tematy. Zapraszamy też fachowców z różnych dziedzin z wykładami dla młodzieży, ostatnio na temat problemów związanych z narkotykami. Szkolimy liderów młodzieżowych i promujemy wzajemną pomoc rówieśników w lekcjach.

Pragnę przede wszystkim podziękować dobrodziejom z Polski za wsparcie, jakie otrzymuję podczas studiów. Mam nadzieję, że Bóg wynagrodzi Waszą hojność. Modlę się o to.

Irvin

Irvin to jeden z wielu młodych Afrykańczyków, którego marzenie o byciu salezjaninem spełniło się dzięki pomocy finansowej z Polski. Jego życiowym celem jest przekazanie dalej dobra, którego sam doświadczył.

W październiku z okazji Tygodnia Misyjnego Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu (Kraków) i Salezjański Ośrodek Misyjny (Warszawa) prowadzą akcję „Twoja pomoc – moja przyszłość”. Pomóż młodym salezjanom spełnić ich własne marzenia o przyszłości i służyć innym. Wspieraj działalność kleryków w Tanzanii w ramach naszego Projektu 553. Pomagając im, pomagamy ich podopiecznym.