Ze smutkiem informujemy, że w nocy 13 października zmarła s. Krystyna Soszyńska, salezjańska misjonarka pracująca na Madagaskarze.

Siostra Krystyna pierwsze śluby złożyła w 1978 roku, a wieczyste w 1984. Na misje wyjechała w 1988 roku do Betafo na Madagaskarze. Od ponad 30 lat niestrudzenie pomagała ubogim Malgaszom, troszczyła się szczególnie o dzieci i kobiety. Zasłynęła z wielu inicjatyw i zrealizowanych projektów. Będąc katechetką w Mahajanga, rozbudowała gimnazjum i udoskonalała przedszkole. Jako dyrektorka misji w Manazary wybudowała tam prawie wszystko – przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum i liceum, dyspensarium, rozwinęła różne formy promocji kobiet, katechezę parafialną i pomoc socjalną w okolicznych wioskach. Od 2018 była w Port-Berge, gdzie razem z innymi siostrami zakładała nową placówkę misyjną. S. Krystyna czuła się na Madagaskarze jak u siebie. Jak sama stwierdziła, gdyby nie kolor jej skóry to mogłaby z ręką na sercu powiedzieć, że jest Malgaszką.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar życia i powołania misyjnego s. Krystyny. Dla wielu osób była znakiem nadziei, oddana Bogu i ludziom, radosna i bardzo pracowita. Dziękujemy za dobro, które uczyniła i prosimy dobrego Boga o zbawienie śp. s. Krystyny Soszyńskiej.