Wczesnym rankiem, 24 września na roczny wolontariat misyjny do Nairobi wylecieli Dominika Kłeczek i Jakub Ludwiczyński.

Wolontariusze będą pracować w Don Bosco Boys’ Town Technical Institute, salezjańskiej szkole technicznej położonej w dzielnicy Karen. Tutaj młodzi ludzie otrzymują wychowanie i wykształcenie. Mogą wybrać między innymi zawód tokarza, ślusarza, krawca, fryzjera, hydraulika, stolarza, mechanika, spawacza, a także mają do wyboru kurs sekretarski lub komputerowy. W szkole organizowane są również zajęcia artystyczne i fizyczne, a także prowadzona jest formacja duchowo-religijna. Salezjanie starają się zapewnić młodzieży wszechstronne wychowanie oparte na systemie prewencyjnym, czyli religii, dobroci i rozumie. Chcą nie tylko zapewnić edukację, lecz także zatroszczyć się o charaktery, zachowanie, samokontrolę i rozwój. Dyrektorem placówki jest ks. Jan Marciniak, który czeka już na naszych wolontariuszy.

Więcej o Dominice i Jakubie możesz przeczytać TUTAJ.

W trakcie wolontariatu Dominika oraz Jakub będą dzielili się swoimi wrażeniami z pracy na misjach na swoich blogach. Już dziś możesz zajrzeć na blog Dominiki: mojaafryka-tuiteraz.blogspot.com

Prosimy o modlitwę za naszych wolontariuszy. Niech nie zabraknie im radości, odwagi i sił do pracy z młodzieżą! Oby dla nich to był piękny czas bycia i nawiązywanie relacji z Bogiem i ludźmi. Polecajmy ich Wspomożycielce Wiernych!

Diminika i Kuba_Wylot do Keniii_09.2020_SOM-2