Dominika i Jakub wyjadą na wolontariat do Kenii

Dziś przedstawiamy Wam Dominikę i Jakuba. Za kilka dni nasi kolejni wolontariusze wyjadą na roczny wolontariat misyjny do Kenii.

Dominika Kłeczek pochodzi z Piły. Ukończyła studia na kierunku praca socjalna. Dominika nie boi się wyzwań. Jest zagorzałym autostopowiczem i podróżnikiem. Uwielbia spędzać czas na łonie natury. Szczególnie bliskie są jej wszelkiego rodzaju pasma górskie. Otwartość na drugiego człowieka to jej drugie imię. Odkąd pamięta jest związana ze wspólnotą salezjańską, a wolontariat misyjny już od dłuższego czasu był pragnieniem jej serca.

Jakub Ludwiczyński mieszka i pracuje we Wrocławiu, natomiast pochodzi z Trzeboszowic, wioski w województwie opolskim. Jakub z zawodu i zamiłowania jest stolarzem. Latem chodzi po górach i gra w piłkę nożną, zimą jeździ na nartach. Lubi podróże i obcowanie z naturą. Poprzez wyjazd na wolontariat chce pomóc innym ludziom. Misja to jego marzenie.

Wolontariusze będą pracować w placówce Don Bosco Boys’ Town w Nairobi. Salezjanie prowadzą tu duży ośrodek wychowawczy – szkołę techniczną m.in. dla przyszłych spawaczy, mechaników samochodowych, elektryków, stolarzy i murarzy. Uczęszczają do niej młodzi ludzie, pochodzący z biednej części społeczeństwa kenijskiego. Kilka kilometrów dalej znajduje się Bosco Boys – dom dla chłopców ulicy. W 2018 roku ks. Luke Mulayinkal wraz z pracownikami socjalnymi stworzył „Niebieski barak”, miejsce w slumsach, gdzie dzieci i młodzież otrzymują jedzenie, mogą nocować i uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych.