Z wizytą do Polski przyjechał ks. Pavel Ženíšek, pracownik sektora misyjnego w domu generalnym w Rzymie. Ksiądz Pavel odpowiada za salezjański wolontariat misyjny i animację misyjną.

Była to pierwsza podróż ks. Pavla do naszego kraju. Głównym celem jego wizyty było poznanie naszej działalności i codziennej pracy, wymiana kontaktów, myśli i planów, aby polepszyć współpracę z domem generalnym. Na początku swojego pobytu ks. Pavel wziął udział w pierwszym spotkaniu Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco w nowym roku formacyjnym w naszym ośrodku. Poznał nasz styl pracy i program formacji, a także opowiedział o misjach salezjańskich w świecie i wolontariacie. Podkreślił, że czasami ludźmi kierują złe motywacje, dlatego tak ważna jest formacja misyjna.

Kolejnym punktem wizyty był wyjazd do Krakowa, gdzie 20-21 września ks. Pavel spotkał się z inspektorialnymi delegatami ds. misji. W spotkaniu uczestniczyli: ks. Jacek Zdzieborski (Warszawa), ks. Tadeusz Goryczka (Kraków), ks. Jerzy Babiak (Wrocław) i ks. Krzysztof Tomeczkowski (Piła).

Dziękujemy ks. Pavlowi za wizytę. Niech czas wspólnych spotkań zaowocuje jeszcze ściślejszą współpracą na rzecz rozwoju misji salezjańskich w świecie.