Przychodnia na Wybrzeżu – Tydzień Misyjny 2021

W tym roku z okazji Tygodnia Misyjnego zachęcamy Was do udziału w kampanii „Przychodnia na Wybrzeżu. Dorzuć się do wyposażenia i sprzętu medycznego”.
Zapraszamy do poznania sytuacji mało znanego kraju – Wybrzeża Kości Słoniowej i codzienności Iworyjczyków.

 

JAK CHCEMY POMÓC?

Wyobraź sobie przychodnię, w której jedynym dobrym sprzętem jest waga dla niemowlaków, stetoskop, ciśnieniomierz i glukomierz. To rzeczywistość w przychodni na Wybrzeżu Kości Słoniowej, którą prowadzą od 39 lat siostry salezjanki. Chcemy im pomóc i kupić sprzęt medyczny oraz podstawowe wyposażenie. Co dokładnie? Między innymi: respiratory dla niemowląt i dorosłych, stetoskopy, otoskopy, termometry, stół do badań ginekologicznych, autoklaw, łóżka szpitalne, nosze, lodówki, ławki, stoły, krzesła, szafki i bandaże.

KOMU POMOŻEMY?

Mieszkańcom Duékoué i okolicznych wiosek. Szczególnie tym, których nie stać na leczenie i odkładają wizytę w przychodni. Siostry planują w najbliższym czasie rozbudować przychodnię i otworzyć poradnię położniczą.

DLACZEGO?

Historie chorych bardzo nas poruszyły. Ruth miała umrzeć, bo lekarze nie chcieli podjąć się jej karmienia! Mariusz przestał chodzić, bo nikt nie zapewnił mu rehabilitacji i posiłków. Pomocy potrzebują kobiety w ciąży, bo wskaźnik śmiertelności podczas porodów na Wybrzeżu jest nadal bardzo wysoki. Umiera matka lub niemowlę, a czasami wystarczy dobra opieka, aby rodzina mogła cieszyć się z narodzin dziecka.

BĄDŹ Z NAMI

Od 18 do 30 października będziemy publikować informacje, zdjęcia, a przede wszystkim historie ludzi z Duékoué i okolicznych wiosek. Naszą przewodniczką będzie s. Małgorzata Tomasiak, misjonarka o wielkim sercu.