Poznajcie Karolinę Hryszko i Kamila Tyczyńskiego, którzy już niedługo wylecą na trzy miesiące wolontariatu misyjnego w Etiopii.

Karolina ma 24 lata i pochodzi z Białegostoku. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje resocjalizację i pracuje w Filharmonii Narodowej.

Lubi ciszę, spacery i naturę. Zawsze chętnie zajmie się dziećmi; czerpie przyjemność z nauki innych, dlatego udziela korepetycji. Można ją spotkać w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny lub w Fundacji Kapucyńskiej.

Myśl o misjach pojawiała się u niej od dłuższego czasu, aż do momentu, gdy trafiła do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, gdzie podczas formacji marzenia przeobraziły się w konkretną decyzję o wyjeździe.

Kamil ma 20 lat, pochodzi z Warszawy. Studiuje zarządzanie i inżynierię produkcji, jest na drugim roku.

Ogromną przyjemność sprawia mu taniec, sport, poranne spacery oraz czytanie książek na łonie natury. Jak sam mówi: “Jadę na misje, gdyż mam pragnienie, aby pokazywać jak piękna jest nasza wiara, jak piękny jest Pan Bóg, jak dzięki Niemu to Jego piękno dotyka naszych serc i zmienia je na silne, radosne, wdzięczne.”

Kamil jest też animatorem w fundacji „Nasze dzieci”, gdzie prowadzi zajęcia artystyczne. ,,Jeśli ktoś by się mnie spytał, kto jest moim ulubionym malarzem odpowiedziałbym – Pan Bóg. Jestem Mu niezmiernie wdzięczny za to, w jak piękny sposób maluje moje całe życie oraz za to, jak pięknie namalował ten cały rok formacyjny. Dziękuję Mu za to, że wlał we mnie tyle uśmiechu, radości dobroci i miłości. Dziękuję Mu za tą odwagę, którą od Niego otrzymałem, aby spełnić swoje marzenie, dzielenia się otrzymaną miłością z innymi.

Pomimo wielu obaw On stale uświadamia mi, że jest zawsze przy sterze i zawsze bezpiecznie dopłynę razem z Nim na drugi brzeg.”

Wolontariusze będą wspierać działania misyjne w Addis Abebie, gdzie siostry salezjanki prowadzą szkołę i oratorium. Pracuje tam nasza misjonarka, s. Helena Kamińska.