190 zł
cel 56000 zł

3
wspierających

Wyposażenie pracowni komputerowej do szkoły salezjańskiej w Kabwe

 

Salezjańskie Liceum św. Dominika Savio w Kabwe to jedna ze szkół, dla której wyzwaniem jest liczba komputerów w stosunku do liczby uczniów. Szkoła jest wyposażona tylko w 3 przestarzałe komputery, a pracownia komputerowa w zasadzie nie istnieje. Liczba uczniów wynosi blisko 600, i aby obsłużyć tak ogromną liczbę podopiecznych niezbędny jest zakup nowoczesnych komputerów oraz wyposażenie i remont pracowni informatycznej. Jeśli możesz wesprzyj Projekt 799!

Salezjanie założyli centrum misyjne St. Mary’s w 2003 r. Miało się to przyczynić do rozwoju lokalnej społeczności oraz  pomóc dzieciom i młodzieży w zdobyciu edukacji. W skład misji wchodzi parafia, szkoła średnia, oratorium oraz nowicjat.

W XXI wieku znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych jest podstawą. Zmodernizowany i zakupiony nowy sprzęt komputerowy oraz wyposażenie pracowni komputerowej sprawią, że uczniowie ze szkoły średniej  będą mieli szansę na nowe możliwości. Przewiduje się, że dzięki nowoczesnym komputerom oraz szkoleniom, młodzi ludzie będą mogli stać się produktywni i uzyskać lepsze kwalifikacje, aby uzyskać możliwości zatrudnienia, do których wcześniej nie mieli kwalifikacji, oraz dostępu. Co więcej, wyposażenie pracowni komputerowej pomoże młodym ludziom w przezwyciężeniu przepaści cyfrowej, która jest często widoczna w społeczeństwie.

Nowy sprzęt komputerowy oraz zmodernizowane sale komputerowe dostosowane do technologii XXI wieku sprawią, że będzie można organizować kursy komputerowe również dla lokalnej społeczności a dzieci i młodzież będą mogły poznawać i uczyć się specjalistycznych programów, które w przyszłości wykorzystają w karierze zawodowej.

Niestety, obecna pracownia jest przestarzała. Stacjonarne komputery są bardzo stare i nie da się na nich prowadzić zajęć z informatyki. Za zebrane pieniądze chcemy kupić: komputery, monitory, klawiatury, myszy, kable sieciowe, złącza, oprogramowanie,  a także odnowić samą pracownię.

Szkoła średnia św. Dominika Savio jest nowo otwartą szkołą, w której uczy się blisko 600 uczniów. Od 2013 roku informatyka została wprowadzona jako przedmiot obowiązkowy w szkołach w Zambii. Niestety rząd niewiele robi, aby wyposażyć instytucje edukacyjne w odpowiednie komputery.

Jeśli możesz dołącz do akcji i pomóż w modernizacji pracowni informatycznej dla dzieci i młodzieży z Zambii. Wspieraj z nami Projekt 799!

Za projekt odpowiada brat Joseph Nyondo SDB