W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku na zakończenie salezjańskiego festiwalu Campo Bosco w Czerwińsku odbyło się posłanie nowego misjonarza. Ko. Sebastian Macisz został posłany do Meksyku. W uroczystości uczestniczył dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, ks. Jacek Zdzieborski.

Ko. Sebastian Macisz będzie pracował w miejscowości Oaxaca w południowym Meksyku, położonej w górach Sierra Madre del Sur. Na obszarze tym mieszka rdzenna ludność Meksyku, która składa się z kilku grup etnicznych mówiących językami Mixe. Wyrażając gotowość wyjazdu na misje, młody salezjanin był otwarty na aktualne potrzeby zgromadzenia: „Moim wielkim marzeniem – takim, które zawsze było moim sercu – był wyjazd do Chin, ale w podaniu zaznaczyłem, że jakakolwiek będzie decyzja przełożonego, to zgadzam się”.

Powołanie misyjne ko. Sebastiana dojrzewało w trakcie posługi na spotkaniach formacyjnych dla wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie. Tam, obserwując osoby przygotowujące się do wyjazdu na misje i towarzysząc im duchowo, ko. Sebastian utwierdzał się w przekonaniu, że to również jego droga.

Ko. Sebastian odbywał asystencję w Wielkiej Brytanii. Dlatego, jak tłumaczy, pierwsze starcie z rzeczywistością misyjną ma już za sobą: „Wielka Brytania jest krajem misyjnym. Jest tam bardzo mało ludzi wierzących. W takim środowisku można wiele nauczyć się o sobie. Często wydaje nam się, że jesteśmy otwarci, ale dopiero w sytuacji, w której nie możemy zrobić czegoś ‘po swojemu’, okazuje się, że tak naprawdę jesteśmy zamknięci. Trzeba sobie uświadomić, że rozwiązania, które są w innej kulturze, nie są złe. Są inne. Warto próbować zrozumieć tych ludzi i po prostu z nimi być”.

Brat Sebastian przed wyjazdem na misje uda się do Rzymu na kurs dla nowych misjonarzy.

Zachęcamy do MODLITWY w intencji ko. Sebastiana Macisza oraz do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI naszego nowego misjonarza!