38235 zł
cel 41853 zł

772
wspierających

 

Renowacja kościoła parafialnego

 

Kościół w Lokhikul w Bangladeszu wymaga remontu. Dach przecieka, ze ścian odpadają tynki, a drzwi zniszczyły termity. Wesprzyj projekt 547, aby wierni nie stracili swojego miejsca modlitwy i mieli gdzie przychodzić na coniedzielną Eucharystię!

Parafia Świętego Jana Bosko w Lokhikul jest nowo ustanowioną parafią w diecezji Rajshahi. Kościół parafialny został zbudowany w 1993 roku przez misjonarzy z Włoch. Jest to prosty, wiejski kościół z cegły. W dniu 5 lutego 2012 roku wraz z ogłoszeniem nowej parafii, został ustanowiony kościołem parafialnym. Od tamtego czasu coraz więcej wiernych gromadzi się tu na Mszach świętych w każdą niedzielę i święta.

Kościół jest mały. Może pomieścić maksymalnie 220 wiernych, uwzględniając w tym miejsca siedzące na podłodze, zgodnie z lokalnymi zwyczajami. Kult liturgiczny jest ważny dla ludzi w Bangladeszu, gdzie chrześcijaństwo z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne wśród plemion. Kościół jest położony na małej wiosce, zamieszkującej nie tylko przez chrześcijan, ale również ludzi innych wyznań.

Kościół parafialny w Lokhikul wymaga remontu. Ze ścian odpadają tynki. Drewniane drzwi i nadproża zostały zniszczone przez termity. Brakuje filarów, które podtrzymywałyby konstrukcję budynku. Dach jest w stosunkowo dobrym stanie, ale ze względu na upływ czasu zaczął rdzewieć. Mocowania dachowe są zużyte i nie spełniają swojej funkcji. Podczas pory deszczowej woda przepływa przez dziury i zalewa wnętrze świątyni.

Kościół ze względu na stan techniczny wymaga naprawy i renowacji. Remont jest niezbędny, aby budynek nie uległ kolejnym zniszczeniom, a wierni dalej mogli przychodzić na Msze święte i nabożeństwa.

Wspólnie możemy zrealizować projekt. Wesprzyj Projekt 547!

Za projekt odpowiada ksiądz Paweł Kociołek SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Darczyńcy, z całego serca dziękujemy za Waszą pomoc przy realizacji Projektu 547
Z głębokim uczuciem wdzięczności dla Boga i ludzi raz jeszcze pragnę podziękować za godną pochwały pracę, którą Bóg wykonał dla Lokhikul poprzez Waszą inicjatywę pomocy. Prace remontowe w Kościele dobiegły końca i 22 stycznia 2019 roku miejscowy biskup odprawił Mszę Świętą
Prace remontowe rozpoczęły się 1 listopada 2018 r. Prace były kontynuowane bez przerwy, aby ukończyć je na czas. Jedynie przez okres jednego tygodnia byliśmy zmuszeni zawiesić prace z powodu ulewnego deszczu jaki nastał. Remont został wykonany zgodnie z naszymi planami i jesteśmy z tego powodu wielce uradowani. Dziś możemy powiedzieć, że Lokhikul również ma ładny i piękny kościół w diecezji Rajshahi. Kościół obecnie może pomieścić ponad 200 osób. Ma ładną werandę, która pomieści kolejnych 200 osób. Wierni są bardzo zadowoleni z posiadania ładnego Kościoła. Ich wdzięczność dla Przyjaciół, którzy wspierali projekt, nie ma granic. Po renowacji Kościoła odbyło się 12 chrztów. Piękny Kościół i modlitewna atmosfera skłaniają ludzi do zmiany życia dla Chrystusa. Dziękuję drodzy Przyjaciele za Wasze wsparcie. To dzięki Wam nasz Kościół jest bardziej atrakcyjnym i modlitewnym. Nie mamy słów, aby wyrazić naszą wdzięczność Wam wszystkim.
Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i opiekę. Pamiętamy o Was drodzy Przyjaciele w modlitwie. Niech Bóg ma Was w swojej opiece.
Serdeczne Bóg zapłać.

Z wielką wdzięcznością i modlitwami.
Ksiądz Paweł Kociołek SDB