Podróżniczy Wtorek z s. Anną o Kubie

5 stycznia podczas spotkania w kawiarni Agere Contra s. Anna Łukasińska opowiadała o Kubie. Podzieliła się z widzami swoim 6-letnim doświadczeniem kraju, opowiedziała o życiu Kubańczyków i ich codzienności.

S. Anna opowiadała o realiach życia na Kubie, które nie są widoczne dla turystów przyjeżdżających na piękną wyspę. Życie Kubańczyków naznaczone jest biedą, brakiem dostępu do wielu produktów, kupowaniem żywności na kartki, w dodatku w limitowanych ilościach. Dotykają ich wszechobecne ograniczenia ze strony reżimu władzy, brak dostępu do informacji ze świata czy słaba edukacja i brak perspektyw dla młodzieży.

Spotkanie odbyło się w ramach Podróżniczych Wtorków, wspólnej inicjatywy kawiarni Agere Contra i Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Raz w miesiącu gościem spotkania jest salezjańska misjonarka lub misjonarz, opowiadający o kraju – swoim miejscu pracy misyjnej.

Ze względu na aktualne obostrzenia w spotkaniu nie mogli uczestniczyć goście z zewnątrz. Całe spotkanie transmitowaliśmy online. Zapis transmisji można obejrzeć TUTAJ. Polecamy!