Uroczystość Objawienia Pańskiego była okazją do rozmowy ks. Jacka Zdzieborskiego w Polskim Radiu 24 na temat misjonarzy oraz działalności misyjnej salezjanów i salezjanek na świecie.

W środowy wieczór ks. Jacek Zdzieborski były gościem Polskiego Radia 24. W święto Trzech Króli, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego przypomniał, że jest to dzień, który od wielu lat uważany jest za dzień misyjny. Opowiedział o pracy misjonarzy salezjańskich na świecie oraz o działalności Ośrodka w minionym roku. Jedną z prowadzonych kampanii była zbiórka środków na pomoc ludziom w krajach misyjnych w związku z wybuchem pandemii, nazwana „Covid19 – Pomoc”. Była to odpowiedź na informacje przysyłane od misjonarzy o bardzo trudnej sytuacji ludzi w krajach Afryki i Ameryki Południowej. Odzew ze strony darczyńców był ogromny.

Udało się wesprzeć ok. 50 placówek w 27 krajach. Za te pieniążki kupowane są maseczki, środki dezynfekujące, mydło, ale też dożywianie i również wsparcie dla osób, które straciły pracę. Ponieważ w wielu krajach misyjnych rzeczywistość wygląda w ten sposób, że ludzie pracują za dniówkę. Wychodzą na ulicę i dają się nająć do pracy, za to, co zarobią, kupują jedzenie. Jeżeli nic nie zarobią, głodują. – mówił ks. Jacek Zdzieborski.

Ks. Jacek podkreślił, że misje rozwijają się dzięki pomocy ludzkiej. Wyraził wdzięczność osobom wspierającym działalność Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, który swoją działalność prowadzi już od 40 lat.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji Polskiego Radia 24.