42084 zł
cel 41664 zł

192
wspierających

Remont i wyposażenie kuchni na misji w General Conesa w Argentynie

Siostry salezjanki z prowincji Rio Negro prowadzą szkołę podstawową, przedszkole i dom dla sióstr. Szkole grozi zamknięcie. Niezbędny jest remont kuchni! Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 632!

Szkoła María Auxiliadora w General Conesa istnieje od ponad 130 lat. W 2020 roku szkoła otrzymała ultimatum od kuratorium oświaty. Należy wprowadzić szereg zmian i modernizacji budynku, który wymaga remontu. W innym przypadku placówka zostanie zamknięta. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić remont kuchni i wyposażyć jadalnię. To jest warunek konieczny, aby szkoła mogła dalej funkcjonować. Trzeba wymienić instalacje wodno-kanalizacyjną, bo rury w wielu miejscach są już przerdzewiałe. Niezwłocznie trzeba wymienić zlewy i blaty kuchenne, założyć nowe krany, kupić lodówkę, zamrażarkę, mikrofalówkę, garnki, patelnie i cały sprzęt kuchenny. Dodatkowo siostry zostały zobowiązane do zakupu talerzy, kubków, noży, widelca i wielu innych akcesoriów kuchennych. Są to ogromne wydatki, ale bez remontu i wyposażenia kuchni szkoła zostanie zamknięta.
Całe utrzymanie budynku szkoły, domu sióstr, wynagrodzeń dla pracowników i nauczycieli pochodzi z opłat za szkołę. To jednak za mało, aby zaspokoić wszystkie potrzeby. Pandemia koronawirusa i wprowadzone obostrzenia uszczupliły i tak skromny już budżet misjonarek. Wspólnie możemy pomóc w ratowaniu szkoły w General Conesa. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 632!

Odpowiedzialna za projekt jest s. Beata Bienias FMA

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Dobrodzieje

Raz jeszcze z całego serca dziękuję  wszystkim Ofiarodawcom w imieniu swoim, siostr i przede wszystkim wielu rodzin z General Conesa, których dzieci mogą już nie tylko uczyć sie w naszej szkole, aby stawać się “dobrymi chrześcijanami i obywatelami”, ale jeszcze będą mogły zjeść dobry i ciepły posiłek. To dzięki Waszej pomocy, dobroci serca udało się w tak krótkim czasie zebrać pieniądze na remont I wyposażenie kuchni. Za zebrane pieniądze udało się zakupić materiały budowalne, w tym cement, wapno, rury, kafelki ceramiczne, narzędzia i gwoździe, zakupiliśmy krany, 4 zlewozmywaki, zamrażarkę, lodówkę, garnki, sztućce i naczynia kuchenne, 2 mikrofalówki oraz opłaciliśmy robotników. Dziś nasza szkoła może poszczycić się odnowiona jadalnią. Pamiętamy o Was Drodzy w naszych modlitwach.

Niech Pan Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

Siostra Beata Bienias FMA