Drodzy Przyjaciele Misji Salezjańskich!

Okres wakacyjny to czas licznych odwiedzin Naszego Ośrodka przez misjonarki i misjonarzy salezjańskich ze wszystkich stron świata. Dla nich był to czas regeneracji sił fizycznych i duchowych, a dla nas ubogacenie świadectwami życia misyjnego. Bogu niech będą dzięki za ich wierną służbę w szerzeniu Królestwa Bożego na ziemi.

Na szczególną uwagę zasługuje wizyta księdza Rodgersa z Zambii w SOM. Przyjechał do Polski, aby zobaczyć kraj swoich Darczyńców i podziękować im za to, kim sam jest dzisiaj. Dzięki programowi Adopcji na Odległość mógł skończyć szkołę i zostać księdzem. Jego wizyta uświadamia nam, że adopcja to nie tylko pieniądze przekazywane na anonimowe dzieci, ale inwestycja w życie konkretnych osób.

Żeby wszyscy mogli być „bliżej misji”, wraz z nowym numerem Misji Salezjańskich oddajemy do Państwa rąk kalendarz na 2019 rok, zatytułowany „Kolory misji”. W dolnym rogu każdej strony kalendarza umieściliśmy tzw. QR kod. Jest to kod graficzny, który po zeskanowaniu za pomocą odpowiedniej aplikacji w telefonie lub tablecie przenosi nas do naszego kanału „misje salezjanie” na YouTube, gdzie można obejrzeć krótkie filmy bez komentarza prosto z misji. Zapraszamy do ich oglądania.

Sierpień to także czas zmian personalnych we wspólnotach salezjańskich. Z naszego Ośrodka odchodzą do pracy na innych placówkach: siostra Teresa Reszka FMA pracująca w kuchni, ksiądz Maciej Makuła SDB pracujący w TVP S.A., a wcześniej pełniący funkcję dyrektora i ekonoma SOM oraz twórca wielu filmów o tematyce misyjnej i ksiądz Walerian Jastrzębiec-Święcicki, ekonom SOM. We wspólnocie Ośrodka witamy siostrę Joannę Jach FMA, która będzie dbała o dobry apetyt misjonarzy oraz księdza Janusza Ulatowskiego SDB, który dotychczas pracował na misji w Mołdawii, a obecnie przejmuje obowiązki ekonoma. Odchodzącym składamy serdeczne Bóg zapłać za ich wieloletnią posługę w SOM na rzecz misji salezjańskich, natomiast przychodzącym życzymy zapału i pokoju ducha wobec nowych obowiązków.

Wszystkim na nowy rok duszpasterski życzę: Szczęść Boże!

ks. Jacek Zdzieborski SDB
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie