Liczba ofiar trzęsienia ziemi, które miało miejsce w nocy z 5 na 6 lutego w Syrii i Turcji wciąż rośnie. Dołączamy się do przesłania kondolencyjnego papieża Franciszka, który napisał: “Jestem głęboko zasmucony z powodu wielu istnień ludzkich utraconych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Powierzając tych, którzy zginęli, miłosierdziu Pana, modlę się za osoby zaangażowane w pomoc”.

Swoje kondolencje przekazał również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki: „Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o tragicznym trzęsieniu ziemi, do którego doszło na terenie Turcji i Syrii. Niszczycielskie siły natury, nad którymi człowiek wciąż nie może zapanować, pokazały swoje tragiczne oblicze, powodując śmierć tysięcy ludzi, zostawiając rannych i pozbawiając tych, co przetrwali, ich domów i miejsc pracy.

Swoją modlitwą obejmuję wszystkich zmarłych i ich rodziny, a także poszkodowanych w tej katastrofie, zapewniając o mojej duchowej bliskości. Niech dobry Bóg da życie wieczne tym, którzy zginęli, a siłę i wsparcie tym, którzy przeżyli i stracili swoich najbliższych.”

 

Módlmy się o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz wieczny odpoczynek dla zmarłych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. A także o siły, mądrość i otwartość dla osób zaangażowanych w pomoc.

Zobacz więcej naszych intencji modlitewnych!